ŠOKUJÚCE VIDEO Táto cesta je totálny MASAKER! Vodiči musia ísť ako slimáky a NIČIA AUTÁ: Prečo ju ešte neopravili? Toto je REAKCIA

ZUBROHLAVA – Nie je žiadnym tajomstvom, že niektoré cesty na Slovensku sú v hroznom stave. Svoje o tom vedia aj vodiči jazdiaci na Orave. Na sociálnych sieťach sa objavilo video, ktoré ukazuje katastrofálny stav vozovky, na ktorý sa ľudia sťažujú dlhé týždne. Dočkajú sa zmien?

V skupine na facebooku Dopravný servis Orava sa objavilo video, ktoré zachytáva cestu I. triedy medzi obcami Zubrohlava a Rabča. Podľa komentujúcich ide o známy úsek, kvôli ktorému si neraz spôsobili škody na aute. Ako môžete vidieť na záberoch, cesta je plná dier a výtlkov.

„Nechápem, na čo čakajú, asi im dáme preplatiť servis,“ uvádza Monika. „Toto už nie je pre autá, ale pre tanky,“ dodal Ján. Viacerí sa v komentároch zhodli, že prechádzať týmto úsekom je hotový zážitok.

Kedy sa cesta plánuje opraviť?

Obrátili sme sa Slovenskú správu ciest (SSC), ktorá je poverená správou ciest I. triedy. Deklarovali, že už čoskoro by malo dôjsť k zmene. „Opravu úseku cesty nebolo možné vykonávať počas zimného obdobia, keďže v tom čase sa nevyrábajú asfaltové zmesi. Oprava nerovností úseku cesty alternatívnymi metódami tiež nebola možná, pretože tieto technológie nie sú vhodné na opravy plôch takéhoto rozsahu. Využitie štrku bolo len dočasným núdzovým riešením,“ uviedla pre Regióny.sk Jana Lukáčová, hovorkyňa SSC.

Kedy by sa mali pripraviť vodiči na opravu tohto nebezpečného úseku? „Slovenská správa ciest vykoná opravu kritického úseku v apríli, keď úsek vyfrézuje a potom využije technológiu teplej asfaltovej zmesi, tzn., že celý problematický bude opravený metódou veľkoplošnej opravy,“ dodala Lukáčová.

Viac o téme: rozbitá cesta, Slovenská správa ciest

Súvisiace články