Regióny Košice Trebišov Top

Šokujúci Romanov ODKAZ riaditeľovi školy! TOTO vyplávalo po jeho SMRTI: „Pre mňa ste KO**T, môžete OSLAVOVAŤ, že už nedôjdem“

Roman tragicky zomrel skokom z budovy. ZDROJ: Facebook, Pixabay

PARCHOVANY – Samovražda 15-ročného Romana v Parchovanoch zasiahla celé Slovensko. Aj napriek tomu, že sa tragédia stala ešte koncom novembra, detaily o jeho živote sa na verejnosť dostávajú aj teraz. Rovnako ako jeho list na rozlúčku.

Svoju samovraždu Roman dôsledne plánoval, o čom svedčí aj to, že si dopredu pripravil rozlúčkový list. V ňom venoval posledné slová nielen svojim rodičom, ale aj spolužiakom a riaditeľovi školy. Detaily zverejnila Pluska, ktorá mala list k dispozícii.

Skok zo strechy školy nebol prvým pokusom Romana o samovraždu. Skúsil to aj 5 dní predtým. Zobral si 16-násobok dávky antidepresív, no namiesto vytúženého skonu mu to prinieslo len bolesti brucha a točenie hlavy. Mal pocit, ako by bol zdrogovaný. Následne začal písať svoj rozlúčkový odkaz.

Dlhé roky trpel depresiou

Roman v liste priznal aj to, že dlhé roky trpel depresiou, ktorá napokon vyhrala. Priznal dokonca aj viac pokusov, kedy si chcel siahnuť na život alebo ako sa rezal. „Najviac ma zdeptala asi škola po mentálnej stránke, a nepomáhalo to, že nech som bol kdekoľvek a nech som vyzeral akokoľvek, správal sa akokoľvek, vždy som sa cítil ako odpad. Niečo menej ako ostatní. Že nie som dosť dobrý, že nezapadám a tento pocit ma tiež ničil,“ napísal v liste.

S týmito pocitmi sa tínedžer dokonca zveril aj svojej mame, ktorej viackrát povedal, že ho tento život nebaví a že si predstavuje, ako ho cestou do školy zrazí auto. Viackrát jej mal ale povedať, že si nič neurobí, preto do poslednej chvíle neverila tomu, že by jej syn naozaj skočil zo strechy školy. Napokon to urobil a dopadol na chodník tesne pred ňu.

škola parchovany
Zdroj: Facebook/Základná škola Parchovany – official

Aj napriek tomu, že ho mama kontrolovala a dávala pozor na to, kde a s kým sa nachádza, bol veľmi rád, že ju mal. „V skratke ti ďakujem, bola si tá najlepšia mama na svete a nemohol by som mať lepšiu, moje posledné ľúbim ťa,“ znelo v odkaze venovanom mame. Pri otcovi sa niekedy cítil ako pre cudzincovi, pretože veľa pracoval, avšak poďakoval mu za to, že bol najlepším otcom na svete. Zároveň priznal, že spolu nestrávili viac času.

Posledný odkaz riaditeľovi

Nebolo žiadnym tajomstvom, že Roman so svojimi spolužiakmi veľmi dobre nevychádzal, tí si ho na streche dokonca ešte natáčali a povzbudzovali ho k tomu, aby skočil dole. Najväčší problém mal s dievčatami v jeho triede, ktorým odkázal, že sú harpye a mentálne ho zdeptali.

Servítku pred ústa si ale nedal v poslednom odkaze pre riaditeľa ZŠ v Parchovanoch, na ktorého mal ťažké srdce. „Roman odkazuje z hrobu, že si úplný č***k vy***aný a nemal by si byť riaditeľ, ale upratovačka. Ale fakt mu to dakto povedzte, prosím. Skapal som, čo mi spraví? Dá mi poznámku? Každopádne, pán riaditeľ, ste fajn týpek, ale väčšinou ste ko**t, takže pre mňa ste ko**t, majte sa, môžete už oslavovať, že nedôjdem do školy. Dúfam, že sa vám dobre zoškrabujem z betónu,“ napísal Roman v poslednom liste. Riaditeľ sa k incidentu už dlhší čas vyjadrovať nechce.