Správa Národného parku Poloniny vyhlásila architektonickú súťaž: Týka sa troch objektov

STAKČÍN – Správa Národného parku (NP) Poloniny chce zrekonštruovať tri svoje objekty v NP Poloniny. V rámci reformy národných parkov a programu Živá krajina, ktorého cieľom je rekonštruovať miesta doposiaľ neprístupné návštevníkom, vyhlásila v uplynulých dňoch architektonickú súťaž. Informuje o tom na sociálnej sieti.

 

Súťaž sa týka rekonštrukcie Informačného strediska Nová Sedlica, horskej chaty a doplnenia mobiliára v lokalite Grófske chyžky a Terénnej stanice Osadné. Zákazka je rozdelená na tri časti podľa jednotlivých budov. Rekonštrukciou informačného strediska chce Správa NP Poloniny zabezpečiť priestory nielen pre svojich zamestnancov, ale i možnosť ubytovania turistov a miesto na organizovanie seminárov a konferencií.

Moderné miesto na výučbu

Rekonštrukciou horskej chaty a doplnením mobiliára chce vytvoriť moderné miesto na vzdelávanie školských skupín. Ponúkne nové exteriérové výučbové programy a tiež miesto na organizovanie seminárov, workshopov i kurzov s prírodovedným zameraním. Rekonštrukciou terénnej stanice chce Správa NP Poloniny zabezpečiť miesto na informovanie turistov a ubytovanie pre menšie skupiny návštevníkov.

Predpokladaná hodnota zákazky, čo sa týka informačného strediska, je 40.000 EUR bez DPH, rekonštrukcie horskej chaty a doplnenia mobiliára 28.900 EUR bez DPH a terénnej stanice 15.400 bez DPH. Lehota na predkladanie ponúk je do 5. júna do 12.00 h. Bližšie informácie o súťaži sú zverejnené na webstránke Úradu pre verejné obstarávanie.

Viac o téme: modernizácia, Národný park Poloniny, príroda, rekonštrukcia

Súvisiace články