Regióny Banská Bystrica Rimavská Sobota

Starostom Šimonoviec v okrese Rimavská Sobota sa stal Ladislav Lang: Kandidoval sám

Voľby starostov a primátorov.
Ilustračné foto. Zdroj: TASR

ŠIMONOVCE – Obec Šimonovce v Rimavskosobotskom okrese má už oficiálne zvoleného starostu. V sobotňajších (9. 9.) doplňujúcich komunálnych voľbách sa ním stal Ladislav Lang (Aliancia/Szövetség), ktorý viedol obec od mája tohto roku. Dovtedajší starosta Štefan Gál sa vzdal svojho mandátu. Potvrdil to zvolený starosta Šimonoviec.

 

Lang nemal žiadneho protikandidáta, a tak mu na zvolenie stačil jediný hlas. Napriek tomu prišlo k volebnej urne 131 oprávnených voličov z 389 zapísaných a posilnili tak jeho mandát. Získal 128 hlasov, tri boli neplatné. Ako Lang uviedol, počas trojročného funkčného obdobia je jednou z jeho priorít veľký projekt rekonštrukcie obecného úradu, ktorý už nevyhnutne potrebuje obnovu.

Starostom Chanavy v okrese Rimavská Sobota sa stal Gabriel Maczko

 

V obci Chanava, v okrese Rimavská Sobota, zvíťazil v sobotňajších (9. 9.) doplňujúcich komunálnych voľbách poslanec obecného zastupiteľstva Gabriel Maczko (Aliancia/Szövetség – Hlas-SD). Zo 420 platných hlasov ich získal 175, čo predstavuje 41,7 percenta. Potvrdil to nový starosta Chanavy.

Maczko od apríla tohto roku zastupoval dovtedajšieho starostu Ludevíta Czókolyho, ktorý sa v marci vzdal svojho mandátu. Vo voľbách mal dvoch nezávislých protikandidátov. Zoltán Tóth získal 125 hlasov a Erika Zsírosa volilo 120 obyvateľov. Voľby prebehli pokojne, bez incidentov. Chanava má zhruba 700 obyvateľov a ako uviedol nový starosta, prioritami jeho trojročného funkčného obdobia bude rekonštrukcia kultúrneho domu, na ktorú je pripravený projekt, ako aj kolaudácia kanalizácie.