Spoločnosť Domáce

Stovky ľudí prispeli do zbierky na pomoc rodinám postihnutých tragickou dopravnou nehodou a povodňami

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Verejnosť môže prostredníctvom portálu ludialudom.sk podporiť finančným príspevkom rodiny, ktoré v stredu pri tragickej dopravnej nehode v Nitrianskych Hrnčiarovciach prišli o svojich blízkych. Zbierka je určená aj obetiam povodní. Vyhlásili ju Zuzana Suchová a Juraj Petrovič. Doteraz prispelo viac ako 900 ľudí, najvyšší dar bol 1 000 eur.

 

„Nečakaná tragická udalosť nás mnohých môže dostať aj do existenčných problémov. Preto chceme uľahčiť pozostalým rodinám aspoň s nákladmi na poslednú rozlúčku. Darované peniaze rozdelíme na rovnaké čiastky pre rodiny obetí,“ uviedla na portáli k zbierke Zuzana Suchová.

Šiestich zranených po stredajšej nehode autobusu pri Nitre prepustili z nemocníc, 14 je stále v zdravotníckych zariadeniach. Po mimoriadnom rokovaní vlády to dnes uviedla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Vo veľmi vážnom stave je jeden pacient, ktorý má menej ako 18 rokov. Väčšina zo zranených má len drobné odreniny, cudzie telesá napríklad v oku či zlomeniny. Pri zrážke autobusu s nákladným autom pri Nitrianskych Hrnčiarovciach v okrese Nitra zomrelo 12 ľudí. Najmladšia obeť mala podľa Kalavskej 15 rokov a najstaršia 70.

Šiestich zranených po stredajšej nehode autobusu pri Nitre prepustili z nemocníc, 14 je stále v zdravotníckych zariadeniach. Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

Kalavská sa poďakovala všetkým, ktorí pomáhali, od záchranárov, lekárov, zdravotné sestry, hasičov až po policajtov. „Všetci robili s obrovskou úctou, profesionalitou a nasadením. Vďaka ich prácu sa podarilo aspoň trochu zmierniť následky tak strašnej dopravnej nehody,” uviedla šéfka. Všetkým pozostalým vyjadrila úprimnú sústrasť.

Pri stredajšej tragickej zrážke autobusu s nákladným autom v Nitrianskych Hrnčiarovciach zahynulo 12 ľudí, ďalších 20 sa zranilo. V autobuse sa viezli prevažne stredoškoláci. Pomoc rodinám už prisľúbili aj viaceré ministerstvá. Na miesto nehody sa okamžite vydali aj premiér Peter Pellegrini a ministri Denisa Saková, Andrea Kalavská, Martina Lubyová, Peter Gajdoš a Árpád Érsek. Záchranné zložky zasahovali na mieste do skorých ranných hodín.