Regióny Žilina Martin

Študenti na SOŠ obchodu a služieb v Martine využívajú nové priestory

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Pavol Zachar

MARTIN – Študenti v odbore cukrár na Strednej odbornej škole (SOŠ) obchodu a služieb v Martine už využívajú novozrekonštruované priestory. Renováciu strediska praktického vyučovania financovali zo zdrojov Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) a stála viac ako 270.000 eur. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Eva Lacová.

Súčasťou prestavby bolo zateplenie, oprava fasády, montáž novej strešnej krytiny, podláh, okien, dverí a vzduchotechniky. Tiež výmena elektroinštalácie či rekonštrukcia sociálnych zariadení. Vo vynovených priestoroch sa vyučuje od novembra 2023. “V súčasnosti prebieha v priestoroch na Gogoľovej ulici v Martine aj rekonštrukcia budovy pracoviska praktického vyučovania pre študentov odborov kaderníčka a kozmetička. Vzniká tiež nová učebňa pre odbor grafik tlačových médií,” priblížila hovorkyňa.

Okrem komplexnej rekonštrukcie pribudne aj nové materiálno-technické vybavenie učební a zariadenie pre zázemie majstrov odborného výcviku. Na rekonštrukciu kraj vyčlenil bezmála pol milióna eur. “Momentálne máme vypracovanú projektovú dokumentáciu a je vydané stavebné povolenie aj na rekonštrukciu budovy, v ktorej sa nachádza stredisko odborného výcviku pre polygrafické odbory. Uvedomujeme si, aké dôležité je pracovať a študovať v prostredí, kde sa žiaci a ich pedagógovia cítia príjemne, v podmienkach ktoré zodpovedajú súčasným štandardom,” uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Škola je zapojená aj do systému duálneho vzdelávania, v tomto školskom roku ho absolvuje 51 žiakov.