Regióny Domáce Michalovce Top

TENTO chlap si užíva LUXUS na úkor ľudí! Okradol ich o TISÍCE eur: DETAILY “premakaného” podvodu

Ilustračná foto. Zdroj: Tip čitateľa

MICHALOVCE – Kryptopodvody začínajú byť pravdepodobne realitou už aj na Slovensku a nie len v zahraničí alebo v sci-fi filmoch. Na vlastnej koži sa o tom presvedčil nielen náš čitateľ, ale aj stovky ďalších ľudí, ktorí sa údajným kryptopodvodníkom nechali oklamať. Dávid C., čo je pravdepodobne jeho krycie meno, má vždy rovnaký scenár, ako presvedčiť svojich klientov, aby mu zaplatili peniaze za jeho služby, prípadne mu zanechali svoje osobné údaje. Vieme, ako tento proces prebieha!

 

Údajný kryptopodvodník Dávid C. pracuje cez svoju skupina na Telegrame s názvom MAŤ FINANCIE V PORIADKU, v ktorej má už okolo 970 členov. Dôverčivých ľudí pravdepodobne okradol jednotlivo približne o sumy od 60 do 600 eur, a medzitým si tento pán užíva luxusné dovolenky. Náš čitateľ na Telegrame vytvoril skupinu, kde sa zhromaždilo niekoľko okradnutých. Ich počet je zatiaľ 950 a ktovie, či je konečný. Okrem mena Dávid C. je pod rovnakou fotkou vedený aj účet  Štefan D. v skupine PEŇAŽNÝ MAJÁK.

Dávid C. pracuje pravdepodobne s poštárom Milanom, ktorý mu tvorí akési krytie. Podľa jedného z oklamaných je poštár Milan osoba z Michaloviec a mal by sa volať František Z. Všetky používané mená sú ale s najväčšou pravdepodobnosťou falošné, keďže jednému zákazníkovi poslal aj kópiu certifikátu a občianskeho preukazu, ale obidva tieto doklady neboli pravé. Ohľadom certifikátu náš čitateľ kontaktoval aj FCA (Financial Conduct Authority), ktorý ho informovali, že certifikát je falošný. Dokonca meno David C. nie je ani v ich oficiálnej autorizovanej verejnej databáze  firiem a jednotlivcov, ktorí majú ich oprávnenia.

Falošný certifikát údajného kryptopodvodníka. Zdroj: Tip čitateľa

K nám do redakcie sa dostala aj kópia občianskeho preukazu Dávida C., ktorý je na základe viacerých skutočností pravdepodobne falošný, ako nás informoval čitateľ. Rodné číslo v ňom nie je deliteľné jedenástimi, na prednej strane je gramaticky inak zapísané priezvisko ako na zadnej a sériové číslo OP má inú hrúbku.

Údajný kryptopodvod má vždy podobnú schému, ktorú nám náš čitateľ dôkladne opísal.