Dobre vedieť Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Banská Bystrica Prešov Košice

Na TOMTO mieste sa ZOSUNUL svah, cestári varujú pred HMLOU: Takto to vyzerá na cestách

Ilustračné foto Zdroj: fb Polícia SR

BRATISLAVA – Horský priechod Donovaly a cesta číslo II/531 v okrese Brezno sú pre vozidlá nad desať metrov uzavreté. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk. Upozornila aj na silné sneženie obmedzujúce dohľadnosť do 100 metrov v celom okrese Čadca.

Aktualizované

11:47 Na ceste III/2428 medzi obcami Lučatín a Ľubietová sa zosunul svah. Zasahujú tam banskobystrickí cestári. “Cesta bola v priebehu 15 minút sprejazdnená vďaka rýchlemu zásahu našich zamestnancov strediska Banská Bystrica,” informovala o tom Banskobystrická regionálna správa ciest na sociálnej sieti.

11:34 Horský priechod Donovaly je opäť prejazdný pre všetku dopravu. Informuje o tom Zelená vlna RTVS na sociálnej sieti.

Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk upozorňuje, že v oblasti Tornale je hmla s dohľadnosťou do 50 metrov. Cesta číslo II/531 v okrese Brezno je naďalej uzatvorená pre vozidlá nad desať metrov. Zároveň horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na HP Herlianske Sedlo, Dargov, Javorník, Besník, Dobšiná, Huty, Súľová, Grajnár, Oravská Lesná, Makov a Vernár je miestami na vozovke čerstvý, kašovitý až utlačený sneh a na HP Podspády a Donovaly je zľadovatený sneh

Diaľničné úseky sú zjazdné

Zároveň je do odvolania zakázaný prejazd na ceste číslo III/1144 Moravský Ján – Hohenau. “V záplavovej oblasti medzi hrádzou a mostom sa nachádza vrstva ľadu na približne 600 metroch,” dodali cestári.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na úseku rýchlostnej cesty R3 na obchvate Trstenej a obchvate Hornej Štubne a R4 na obchvate Svidníka je vrstva čerstvého až kašovitého snehu do jedného centimetra.

Cesty sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Vo vyšších polohách sa môže na vozovkách nachádzať vrstva čerstvého, kašovitého až utlačeného a miestami aj zľadovateného snehu. Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na horských priechodoch Podspády, Herlianske Sedlo, Javorník, Besník, Dobšiná, Huty, Súľová, Grajnár, Oravská Lesná, Príslop, Makov, Branisko, Donovaly, Šturec, Čertovica, Klenov a Vernár je miestami na vozovke čerstvý, kašovitý až utlačený sneh.