Regióny Bratislava

Tip na vianočný darček: Porto je kávovar pre rôzne kapsule aj mletú kávu, preto poteší každého kávičkára

catler porto kávovar
Planeo elektro

Ak hľadáte darček pre mamu, babku, ocina, dedka, sestru, jednoducho pre každého, kto má rád kávu, tento kávovar je stávka na istotu.

V dnešnej rýchlo sa meniacej dobe je výber kávy taký bohatý a rôznorodý, ako ešte nikdy. Môžeme si vybrať nielen typ nápoja, ale aj to, v akej podobe nám káva najviac vyhovuje: či už si ju namelieme doma, kúpime mletú, v podobe prášku alebo granúl, alebo v kapsulách.

Práve kávové kapsule sa tešia narastajúcej popularite pre svoju praktickosť a konzistentnú kvalitu. Obsahujú presne odmerané množstvo kávy a vo vzduchotesnom obale, čo zabezpečuje, že káva zostáva čerstvá. To je veľký rozdiel oproti otvoreným vreckám s kávovými zrnami alebo mletou kávou, kde káva môže strácať chuť a arómu. Príprava je veľmi rýchla a pohodlná – kapsulu vložíte do kávovaru, stlačíte gombík a o pár sekúnd máte hotový voňavý nápoj.

catler porto kávovar
Porto sa svojou farebnosťou a malými rozmermi hodí do každej kuchyne. Zdroj: Planeo elektro

„V obchodoch je široký výber rôznych značiek kávových kapsúl, každá so svojou stálou ponukou, limitovanými edíciami a tiež s vlastným kávovarom. Aj u nás v predajniach Planeo pociťujeme narastajúci dopyt práve po kapsulových kávovaroch, pretože kávové kapsule ponúkajú rýchly a pohodlný spôsob prípravy kávy, ktorý zároveň zabezpečuje vysokú kvalitu a chuť,“ hovorí expert na kávovary Sebastian Mikula z predajne Planeo v Trenčíne.

Planeo elektro
„O kávovar Catler Porto je mimoriadny záujem,“ hovorí Sebastian Mikula. Zdroj: Planeo elektro

Kompatibilita kapsúl s kávovarom však mohla byť doteraz pre niekoho obmedzujúca. Odkedy je ale v predaji automatické espresso Catler Porto, možnosti kávičkárov sa rozšírili na nespočetné množstvo. Porto má tri adaptéry na najpredávanejšie kapsule a jeden na mletú kávu. Je kompatibilný s kapsulami Nespresso, Caffissimo, Tchibo a Dolce Gusto, alebo si do adaptéra nasypete mletú kávu. Adaptér s kapsulou jednoducho vložíte do prístroja, zvolíte želanú veľkosť kávy a za pár sekúnd si vychutnáte lahodný nápoj. Catler Porto veľa miesta nezaberie a v príslušenstve má aj praktický box pre adaptéry a kapsule. To vám umožňuje objavovať nové chute kávy a dokonale prispôsobovať ich výber vášmu vkusu,“ opisuje predajca prevratnú novinku medzi kávovarmi.

catler porto adaptery
Porto je jednoducho multifunkčné. Zdroj: Planeo elektro

Podľa Sebastianových slov je o Porto obrovský záujem. „V predaji je len pár týždňov a dodávku prvých kusov sme vypredali doslova za pár dní. Myslím si, že pred Vianocami bude práve Porto patriť k najnakupovanejším vianočným darčekom,“ dodáva sympatický odborník.

V PLANEO kúpite teraz PORTO aj bez peňazí!