Dobre vedieť Regióny Nitra

Topoľčianska nemocnica otvorila zrekonštruované darcovské centrum

Nemocnica otvorila zrekonštruované darcovské centrum. ZDROJ: Penta Hospitals

TOPOĽČANY – Nemocnica Penta Hospitals Topoľčany otvorila nové darcovské centrum pre darcov krvi. Rekonštrukčné práce trvali necelé štyri mesiace a výška investície presiahla 160 000 eur, informoval riaditeľ nemocnice Viktor Dudáš.

Pracovisko má v súčasnosti svetlé priestory s novým zariadením, štyrmi pohodlnými odberovými kreslami a vyvolávacím systémom. Moderné prostredie dopĺňa kvalitné medicínske vybavenie, v miestnostiach pribudla klimatizácia, monitoring teploty a vlhkosti ovzdušia. Bezpečnosť darcov zvyšujú aj identifikačné náramky, zhodnotil Dušan Remeň, primár oddelenia hematológie a transfuziológie topoľčianskej nemocnice.

Záujem o darcovstvo krvi v topoľčianskej nemocnici rastie. Len počet prvodarcov medziročne stúpol o 22 percent, potvrdil Martin Šimo, medicínsky riaditeľ siete Penta Hospitals Slovensko. Darcovia sa na odber krvi môžu objednať cez online objednávací systém i telefonicky. Pre darcov sú vyčlenené odberové dni v stredu od 6.30 do 9.30 h a v piatok od 7.30 do 10.00 h.