Regióny Bratislava Nitra Top

TOTO sú MEGASTAVBY Slovenska: VEĽKÝ PREHĽAD! Vrazia sa do nich miliardy

megastavby
Megastavby na Slovensku. ZDROJ: Maarty, Penta Real Estate

BRATISLAVA/NITRA – Najbližšie mesiace a roky sa budú niesť v znamení megaprojektov, ktoré na Slovensku pribudnú. Najviac z nich sa stavia v hlavnom meste, ale na nový bytový komplex sa môžu tešiť aj obyvatelia Nitry. Pozrite si prehľad tých najdôležitejších stavieb a projektov.

 

Začnime tým najaktuálnejším, čím je rozšírenie nákupného centra Eurovea. Pôjde o najväčšie a najkomplexnejšie nákupné centrum na Slovensku, ktoré ponúkne približne 320 prevádzok na ploche 85-tisíc metrov štvorcových. Väčšina obchodov, vrátane írskeho odevného reťazca Primark, otvorí v máji a ďalšie sa pridajú postupne. Zákazníkom tak budeme prinášať každý mesiac niečo nové,” uviedla Katarína Paule, leasingová manažérka Eurovea.

Bratislavská Eurovea rastie
Čoskoro sa môžeme tešiť na množstvo nových prevádzok. Zdroj: Facebook/Eurovea

Poznáme už aj dátum otvorenia obchodu Primark, ktoré sa má uskutočniť vo štvrtok 25. mája. Dlho očakávaný obchod sa bude rozprestierať na dvoch podlažiach. Vo vynovenej Eurovei pribudne aj rozšírené multikino Cinema City, ktoré bude mať po rekonštrukcii až 17 sál. Prinesie tiež nový VIP koncept, v ktorom si budete môcť vychutnať rôzne občerstvenie. Rozšíri sa tiež stravovacia zóna, ktorá zdvojnásobí svoju kapacitu na 1 156 miest.


KONEČNE! Začína sa veľká výstavba DIAĽNIC, tunelov aj mrakodrapov: Vrazia sa do toho miliardy


Zmeny nastanú aj v exteriéri. Pribinova ulica sa zmení na moderný mestský bulvár s námestím priamo pred hlavným vchodom do centra. Pribudnú aj tri oddychové zóny spolu s fontánou a množstvom zelene, napríklad aj na streche Eurovey.