VIDEO TRAGÉDIA na Zámockej: Vieme, čo robil vrah po poprave

BRATISLAVA – Chladnokrvná vražda zo Zámockej ulici pred Teplárňou, pri ktorej zbytočne zomreli dvaja mladí muži a vrah postrelil  zákazníčku, odhaľuje postupne ďalšie informácie o jeho konaní po streľbe.

Podľa vyšetrovania polície sa mladík na chladnokrvnú vraždu pripravoval už od roku 2019. Kamerové záznamy potvrdili, že vrah čakal pri Teplárni približne 30 minút. Vo vnútri podniku v tom čase nebol nikto, pred ním sedeli traja ľudia a popíjali limonádu netušiac, že o chvíľu na nich začne strieľať 19-ročný gymnazista.

Ten vytiahol na obete zbraň s laserovým zameriavačom  a niekoľkokrát vystrelil. Podľa záberov na videu mohlo padnúť osem až desať výstrelov. Vrah sa po streľbe dal na útek, nenasmeroval si to do centra mesta. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic potvrdil, že zamieril domov. Nastúpiť mal na MHD, odviezol sa do rodičovského bytu, tam sa mal pohádať s rodičmi, vymenil si zbrane a z bytu odišiel. Zbrane mal v legálnej držbe jeho otec v trezore. Ako je možné, že poznal prístupový kód, je predmetom vyšetrovania. Vrah nechal rodičom list na rozlúčku.  Nie je známe, či rodičia tušili, čo sa stalo, no políciu napriek všetkému nezavolali. Jeho telo našli muži zákona nasledujúci deň v ranných hodinách v kríkoch. Po polnoci ešte vrah komunikoval cez Twitter s ľuďmi a cynicky žartoval, že smrť dvoch ľudí neľutuje. Polícia, ktorá po ňom pátrala, označil za neschopnú.

Gymnázium pre mimoriadne nadané deti, ktoré Juraj Krajčík navštevoval pôvodne vydalo vyhlásenie, podľa ktorého ako študent neprejavoval žiadne sympatie s extrémizmom. TV Joj však prišla s výpoveďou Jurajovho spolužiaka, ktorý povedal, že si počas hodiny pozeral videá extrémistov a zabával sa na popravách a mučení ľudí. Školská psychologička Krajčíkovým rodičom odporučila klinického psychológa, pretože u neho zaevidovala samovražedné sklony. Tento týždeň mal so spolužiakmi oslavovať na stužkovej, rozhodol sa však vraždiť a spáchať samovraždu.

Viac o téme: Gymnázium pre mimoriadne nadané deti, poprava, psychológ, samovražda, stužková, tepláreň, trezor, útek, vrah, vražda, Zámocká, zbraň

Súvisiace články