Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

TRAGICKÝ ROK 2023! Slováci PLAKALI za týmito OSOBNOSŤAMI: Viaceré ÚMRTIA ľudí ŠOKOVALI

Ilustračná foto. Zdroj: archív regiony.zoznam.sk

SLOVENSKO – Koniec roka sa pomaly blíži, no už teraz môžeme povedať, že sme počas uplynulých mesiacov prišli o množstvo významných osobností. Medzi nimi bolo viacero skvelých hercov a spevákov, na ktorých sú Slovensko a jeho obyvatelia patrične hrdí. Poďme si spoločne zaspomínať na tých, ktorí nás v roku 2023 opustili.  

Zoradili sme ich podľa toho, v akom poradí z tohto sveta odchádzali.

Eva Siracká – 21. február 2023

Vo veku úctyhodných 96 rokov nás opustila doktorka Eva Siracká. Jej meno sa spája s organizáciou Liga proti rakovine, ktorej bola prezidentkou. Založila ju v roku 1990. Bola dokonca prvou ženou na Slovensku, ktorá sa venovala odboru onkológie.

eva siracká
Zdroj: TASR – Martin Baumann

Juraj Jakubisko – 24. február 2023

Jeden z najznámejších slovenských režisérov odišiel vo veku nedožitých 85 rokov. Okrem toho bol Juraj Jakubisko aj scenáristom, kameramanom a výtvarníkom. Medzi jeho najznámejšie filmy patria Perinbaba, Nevera po slovensky, Tisícročná včela a Bathory.

Režisér Juraj Jakubisko. Zdroj: Bontonfilm

Stanislav Párnický – 31. marec 2023

Vo veku 77 rokov odišiel ďalší slovenský filmový režisér, scenárista, herec a pedagóg. Stanislav Párnický bol bývalým manželom herečky Zdeny Studenkovej, s ktorou bol ženatý 14 rokov. Pracoval na úspešnom slovenskom seriáli Ordinácia v ružovej záhrade, no v jeho tvorbe nájdeme aj známy film … kone na betóne.

stanislav párnický
Zdroj: TASR – Michal Svítok

Daniel Heriban – 24. máj 2023

Pre všetkých bol veľký šok, že nás vo veku 43 rokov nečakane opustil skvelý herec Daniel Heriban. Dano bol filmovým, seriálovým aj divadelným hercom a zároveň trojnásobným držiteľom divadelných ocenení Dosky. Zanechal po sebe manželku Kamilu a troch synov.

Dano Heriban
Zdroj: Facebook/Horná Dolná