Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Tri BANKY budú mať VÝPADKY služieb, v TEJTO nezaplatíte ONLINE až 30 HODÍN! Odstávka zasiahne aj BANKOMATY: Na TOTO sa vopred pripravte

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Klientom troch bánk dočasne nebudú fungovať mnohé služby. Naplánovali totiž údržbu systémov. Tatra a Raiffeisen budú mať výpadky služieb už dnes (22.2) večer. A počas víkendu čaká dlhá odstávka  klientov ČSOB.

Ako informovala Tatra banka, jej klienti môžete dňa 22.02.2024 v čase od 21:00 do 02:00 zaznamenať krátkodobé výpadky vybraných funkčností v mobilnej aplikácii Tatra banka a Internet bankingu. Banka to zdôvodnila tým, že pracuje na zavádzaní noviniek, ktoré vyžadujú technické zásahy do systémov banky.

V rovnakom čase môžu výpadky služieb pocítiť aj klienti Raiffeisen, ktorá patrí do rovnakej bankovej skupiny ako Tatra. Ako priblížila banka, dňa 22.02.2024 v čase od 21:00 hod. do 02:00 hod. bude možné zaznamenať krátkodobé výpadky vybraných funkčností v Internet bankingu. Dôvodom je taktiež skvalitňovanie služieb, čo si vyžaduje technické zásahy systémov banky.

Ďaleko rozsiahlejšie obmedzenia zastihnú klientov Československej obchodnej banky (ČSOB). V sobotu 24. februára v čase od 00.01 hod. do nedele 06.00 hod. dôjde pre plánovanú prevádzkovú odstávku k celkovému obmedzeniu služieb Moja ČSOB, ČSOB SmartBanking a ČSOB API (PSD2). V tomto čase bude tiež nedostupná funkcia vkladu prostredníctvom recyklačných bankomatov.

Platby kartou v kamenných prevádzkach a na internete, ako aj výbery hotovosti z bankomatov ČSOB, budú po celý čas fungovať bez obmedzení. Služby pobočiek v nákupných centrách budú v sobotu 24. februára obmedzené na poskytovanie poradenstva. Odstávka je nevyhnutná pre ďalšie skvalitňovanie služieb, uviedla banka.

Všetky tri banky sa za prípadné komplikácie, resp. dočasný nekomfort sa vopred ospravedlňujú.