Politika Zahraničné

Trump zváži milosť pre Maldonada-Passagea, známeho pod prezývkou Joe Exotic

Trump zváži milosť pre Maldonada-Passagea. Zdroj: TASR / AP

WASHINGTON – Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že “zváži” udelenie amnestie Josephovi Maldonadovi-Passageovi, známemu pod prezývkou Joe Exotic. Maldonado-Passage je ústrednou postavou dokumentárneho seriálu spoločnosti Netflix Pán tigrov (Tiger King: Murder, Mayhem and Madness). Vo štvrtok o tom informovala agentúra DPA.

 

Maldonado-Passage, chovateľ tigrov a prevádzkovateľ súkromnej zoologickej záhrady, bol v roku 2019 odsúdený na 22 rokov odňatia slobody za týranie zvierat a za pokus o vraždu aktivistky za práva zvierat Carole Baskinovej.

Šéfa Bieleho domu sa na možné udelenie milosti Maldonadovi-Passageovi opýtali v stredu novinári počas tlačovej konferencie. “Čo urobil?” spýtal sa Trump s tým, že nevie o jeho prípade. Následne odpovedal, že takúto možnosť “zváži”.

Na archívnej policajnej snímke je Joseph Maldonado-Passage, známy pod prezývkou Joe Exotic. Zdroj: TASR / AP

Syn amerického prezidenta Donald Trump Jr. ešte na začiatku týždňa vyhlásil, že si sedemdielny seriál pozrel dvakrát a zvažuje, že svojmu otcovi navrhne udelenie amnestie.

Ako pripomína DPA, dokumentárny seriál Pán tigrov, ktorý pojednáva o živote a trestnom stíhaní Maldonada-Passagea, sa stal globálnym fenoménom okamžite po tom, ako sa objavil na streamovacej službe Netflix.