Regióny Prešov

Unikátna udalosť pre fanúšikov hokeja! Na najstarší turnaj tento rok zavítala aj známa tvár!

tatranský pohár
Zdroj: FB Milan Majerský

POPRAD – Druhý najstarší hokejový turnaj v Európe, Tatranský pohár, už pozná svojho víťaza. Okrem hokejových talentov sa na ľade objavil aj prešovský župan a líder KDH Milan Majerský. Domáce tímy napokon turnaj ovládli!

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom finálovom zápase nad HC Košice 4:2. Víťaz 76. ročníka Tatranského pohára je zároveň organizátorom prestížneho turnaja, ktorí hostí nielen naše, ale aj európske hokejové kluby a výbery. Tradícia nášho najrešpektovanejšieho športového podujatia sa tiahne už od roku 1929, kedy sa prvýkrát hral na klzisku v Novom Smokovci. Už vtedy sa ho okrem domácich tímov zúčastnili aj české, maďarské a rakúske mužstvá.

Galéria
navigate_before
navigate_next

Na tohtoročnom dvojdňovom turnaji si zahrali štyri tímy, tentoraz, domáci HK Poprad, víťaz SK extraligy HC Košice, český majster HC Oceláři Třinec a fínsky tím SaiPa Lappereenranta. Hokejový sviatok si nenechal ujsť ani Milan Majerský, ktorý hádzal úvodné buly. Finále napokon ovládli slovenské tímy a hoci skóre otvorili HC Košice už v šiestej minúte, domáci „Kamzíci“ otočili zápas počas druhej tretiny. Tretie miesto obsadil český tím HC Oceláři Třinec, ktorý triumfoval 5:2 nad mužstvom z najvyššej fínskej súťaže SaiPa Lappereenranta. Domáci, ktorí vyhrali naposledy v roku 2020, sa môžu opäť pýšiť titulom víťaza.