Regióny Bratislava Top

V bratislavskej Karlovej Vsi budujú nové ihrisko za desaťtisíce eur

KARLOVA VES – Obyvatelia Karlovej Vsi sa už začiatkom septembra dočkajú nového športoviska. Potešiť by malo najmä miestnych nadšencov hokejbalu. Ihrisko vznikne v areáli základnej školy Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici. Mestská časť na jeho realizáciu vyčlenila 52 tisíc eur.

 

Starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová si dlhodobo uvedomuje nedostatok kvalitných verejných športovísk. “Každoročne sa snažíme zmierniť tento hlboký deficit a ponúknuť ľuďom nové kvalitné priestory a možnosti určené na pestrejšie využitie voľného času“ prezradila starostka. Mestská časť už dlhodobo pracuje na obnovení viacerých verejných priestorov určených na rekreáciu a šport. Snaží sa deti a mládež motivovať k aktivite. „Pokračujeme v programe obnovy a budovaní karloveských športovísk určených najmä na podporu športovania detí a mládeže. Po školskom bazéne, novej lodenici, multifunkčnom ihrisku a futbalovom ihrisku ide o ďalší verejný priestor, ktorý bude komplexne obnovený. Nové hokejbalové ihrisko by malo slúžiť nielen aktívnej hokejbalovej komunite, ktorá v Karlovej Vsi pôsobí, ale aj všetkým obyvateľom Dlhých dielov” povedal vicestarosta Branislav Záhradník.

Pôvodné basketbalové ihrisko už vypovedalo službu.
Zdroj: MČ Karlova Ves

Nový športový priestor ukrojí z mestského rozpočtu 52 tisíc eur. Rekonštrukcie sú už v plnom prúde, na mieste starého basketbalového ihriska vzniká nové hokejbalové. Vybraný dodávateľ začal s obnovou 22. júla. Na pôvodnom ihrisku museli najprv demontovať basketbalové koše. Následne vybudovali kovové konštrukcie mantinelového systému a striedačiek. Momentálne sa nový povrch asfaltuje. Športovisko bude vybavené časomierou, zastrešenými striedačkami pre domácich, hostí i časomerača, chýbať nebudú ani trestné lavice. V projekte sa ráta aj so sadovými úpravami existujúcej zelene po obvode ihriska.

V Karlovej Vsi sa nachádzajú 2 hokejbalové kluby, ktoré majú spolu 60 aktívnych hráčov. Takmer všetci z nich vyrastali na betónových plochách a ihriskách, kde podmienky pre tento šport nie sú ideálne. Preto sa im mesto rozhodlo zabezpečiť novú hraciu plochu.