Regióny Košice Top

V centre mesta vyšľahli OBROVSKÉ PLAMENE! Oheň zachvátilo až deväť budov: Dym uvideli zo širokého okolia

Ilustračné foto. Zdroj: HaZZ SR

KOŠICE – Obyvatelia mesta Košice zbadali v stredu (17.4.) šľahajúce plamene v centre mesta. Požiar vypukol na Krivej ulici, kde sa nachádzajú sklady, pričom začalo horieť v jednom z nich, no po strechách sa chytili ďalšie. Dym videli i ľudia z neďalekého sídliska.

Košický Korzár informoval, že v týchto miestach sa podľa miestnych zdržiavajú ľudia bez domova. Preto sa mohlo stať, že sa niekto snažil ohriať v chladnom počasí alebo odhodil ohorok z cigarety. Uhasenie bolo náročne, keďže sa oheň rozšíril na veľkú plochu. „Zhoreli tri sklady, problémom bola konštrukcia strechy a samotná strecha, pretože tá horela nad desiatimi skladmi,“ priblížili zasahujúci hasiči z posádky zo stanice na Požiarnickej ulici.

Na mieste sa nachádzali rôzne veci, ktoré ľudia zrejme používali na prespávanie a veľa horľavého materiálu. Predpokladom teda je, že niekto manipuloval s otvoreným ohňom, pretože na mieste sa nenachádza pripojenie na elektrinu. „O príčine požiaru je ešte predčasné hovoriť. Je v štádiu vyšetrovania,“ dodali hasiči.