Regióny Banská Bystrica

V Harmanci vypukol požiar. Horela skladová hala

Plamene zachvátili skladovú halu, v ktorej bol zberový papier. Zdroj: TASR / Ján Krošlák

HARMANEC – V Harmanci v Banskobystrickom okrese vypukol v nedeľu ráno požiar. Plamene zachvátili skladovú halu, v ktorej bol zberový papier. Informovalo o tom Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici.

 

Skladová hala mala rozmery 20 krát 30 metrov. Na miesto prišlo desať hasičov z Banskej Bystrice, dvaja zo Zvolena, štyria z Harmanca a 12 dobrovoľní hasiči z Dolného Harmanca, Starých Hôr a Brusna.

„Hasiči pomocou výškovej techniky rozoberajú strešnú krytinu haly a pretlakovými ventilátormi odvetrávajú zadymené priestory. Veliteľ zásahu rozdelil požiarovisko na štyri zásahové úseky, na ktorých momentálne hasiči vykonávajú lokalizačné práce,“ uviedla Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Ako doplnila, hasičom sa požiar haly podarilo lokalizovať v nedeľu popoludní. „Zasahujúci hasiči otvorili strešnú krytinu a pokračujú v hasení z výšky a zvnútra objektu,“ zdôraznila.

Petra Greksová, ktorá zabezpečuje komunikáciu spoločnosti, v ktorej v nedeľu horelo, poznamenala, že žiadny zo zamestnancov nebol zranený ani nemal ohrozený život. „Technológia nebola poškodená, z bezpečnostných dôvodov je však výroba aktuálne odstavená. Pre dostatočné zásoby zberového papiera kontinuita výroby a dodávky našim zákazníkom nie sú ohrozené,“ pripomenula.