Zahraničné Spoločnosť

V Japonsku popravili obesením Číňana odsúdeného za štvornásobnú vraždu

Zdroj: pixabay.com

TOKIO – V Japonsku popravili vo štvrtok čínskeho občana odsúdeného za štvornásobnú vraždu, ktorú s ďalšími dvoma komplicmi spáchal v roku 2003. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie japonského ministerstva spravodlivosti.

Ministerka spravodlivosti Masako Moriová v súvislosti s popravou 40-ročného Wej Weja uviedla, že ju nariadila po “dôkladnej úvahe”. Wej, bývalý študent japončiny, sa k lúpeži a vraždám, ku ktorým došlo v júni 2003 v meste Fukuoka, priznal, avšak poprel, že v prípade zohral hlavnú úlohu.

Trojica páchateľov sa údajne s vidinou rýchleho zbohatnutia vlámala vo Fukuoke do domu podnikateľa Šindžiróa Macumota a uškrtila ho viazankou. Jeho manželku utopili vo vani. Ich dve deti páchatelia buď zaškrtili, alebo udusili. Dvaja Wejovi spolupáchatelia utiekli do Číny, kde ich však úrady zadržali.

V celom Japonsku čaká na výkon trestu smrti viac ako 100 odsúdených. Popravy sa tam vykonávajú obesením. Napriek kritike zo strany medzinárodného spoločenstva zostáva Japonsko jednou z mála vyspelých krajín, kde sa ešte stále uplatňuje trest smrti.