Zahraničné Spoločnosť

V jordánskom meste Džaraš pobodal útočník šesť ľudí vrátane štyroch turistov

Mesto Džaraš je známe ruinami z čias Rímskej ríše. Zdroj: SITA/AP

AMMÁN – Šesť ľudí vrátane štyroch turistov utrpelo v stredu zranenia pri útoku nožom v jordánskom meste Džaraš, ktoré je populárne medzi zahraničnými návštevníkmi. Polícia útočníka zatkla, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na hovorcu riaditeľstva verejnej bezpečnosti.

 

Pri útoku boli zranení štyria turisti – traja Mexičania a Švajčiarka – a taktiež jordánsky sprievodca a dôstojník bezpečnosti, uviedol hovorca Amír Sartáwí.

“Muž napadol okolo poludnia turistov, sprievodcu a dôstojníka bezpečnosti, ktorý sa ho pokúsil v Džaraši zastaviť,” dodal Sartáwí s tým, že zranených previezli do nemocnice.

Nešpecifikoval národnosť útočníka a neuviedol podrobnosti o vážnosti zranení turistov. Motív počínania útočníka zatiaľ nie je známy.

Mesto Džaraš je známe ruinami z čias Rímskej ríše. Po skalnom meste Petra, ktoré v roku 1985 zaradili na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO, je druhou najviac navštevovanou archeologickou pamiatkou Jordánska.

AP pripomína, že to nebolo po prvý raz, čo sa miesta navštevované turistami v Jordánsku stali terčom útokov. V decembri 2016 prišlo v Karaku o život desať ľudí a ďalších 30 utrpelo zranenia. K útoku sa prihlásila skupina Islamský štát (IS) a desať osôb v tomto prípade odsúdili.