Regióny Bratislava

V Kongresovej sále Štefana Osuského otvorili výstavu umenia handicapovaných umelcov

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Ingrid Brocková. Zdroj TASR - Marko Erd

BRATISLAVA – Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Ingrid Brocková v stredu v Kongresovej sále Štefana Osuského otvorila výstavu s názvom Národná výstava umenia handicapovaných umelcov Slovenskej republiky.

 

Ingrid Brocková v príhovore uviedla, že je v záujme rezortu podporovať akcie podporujúce diverzitu a inklúziu, zároveň vyzdvihla, že: “vystavené diela dokazujú silu umelcov podeliť sa s nami o ich bohatý vnútorný život, byť kreatívni a pretaviť umelecké cítenie do plnohodnotných diel, ktoré zaujmú ako svojou myšlienkou, tak aj stvárnením”.

Ide o tretiu výstavu handicapovaných umelcov organizovanú Slovenskou agentúrou na podporu zdravotne postihnutých občanov v priestoroch Ministerstva zahraničných vecí, vďaka ktorej možno nahliadnuť do sveta talentovaných ľudí, ktorí čelia vážnym životným prekážkam a ťažkostiam.

Prítomní boli viacerí samotní umelci a tiež Arpád Beník, predseda Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých, ktorá dlhé roky podporuje talentovaných umelcov a vytvára im priestor na prezentáciu ich tvorby.

Ministerstvo sa 30. mája 2022 stalo signatárom Charty diverzity Slovensko iniciovanej združením Business Leaders Forum, ktorej administrátorom je Nadácia Pontis. Aj toto podujatie je potvrdením záujmu rezortu diplomacie šíriť osvetu o rozmanitosti a inklúzii, ako aj presadzovať tieto princípy v kultúre činnosti rezortu.

Výstava potrvá do 1. júla 2022.

Informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí.