Zahraničné

V minulosti si na diaľku vymieňali komplimenty, dnes to prišlo. Trump sa stretol s Farageom

Donald Trump a Nigel Farage - Zdroj: TASR/AP Photo/Pablo Martinez Monsivais, AP Photo/Jean Francois Badias

LONDÝN – Americký prezident Donald Trump sa počas návštevy Veľkej Británie stretol aj s predsedom strany Brexit a známym britským nacionalistickým politikom Nigelom Farageom. Stretnutie sa uskutočnilo v utorok v rezidencii amerického veľvyslanca v Londýne a informoval o ňom následne samotný Farage.

“Dobré stretnutie s prezidentom Trumpom – skutočne verí v brexit a užíva si návštevu Londýna,” napísal britský politik na Twitter. Trump a Farage si v minulosti často na diaľku vymieňali komplimenty – americký prezident Faragea opakovane označil za svojho priateľa a múdreho človeka, Farage je zas jedným z mála prominentných stúpencov Trumpa v Británii.

Farage bol jedným z najhlasnejších podporovateľov vystúpenia Veľkej Británie z Európskej únie a burcoval občanov krajiny, aby v referende v roku 2017 hlasovali za brexit. Jeho novovytvorená strana Brexit zvíťazila v májových eurovoľbách za Britániu. Ak sa však brexit naozaj uskutoční, z Európskeho parlamentu poslanci tejto strany budú musieť odísť, podobne ako aj ostatní britskí europoslanci.