Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Nové Mesto nad Váhom

V týchto mestách poskytnú advokáti 26. apríla bezplatné poradenstvo

Ilustarčné foto. Zdroj: pixabay.com

SLOVENSKO – Slovenská advokátska komora (SAK) pripravuje pri príležitosti blížiaceho sa Dňa advokácie bezplatné právne poradenstvo pre občanov. Podujatie sa tentoraz uskutoční 26. apríla, minimálne v 13 mestách. Informovali o tom z mediálneho odboru komory.

 

“Organizovaním bezplatnej právnej pomoci pre ľudí chceme dať jasne najavo, že advokácia je v prvom rade pomáhajúce povolanie. Naším zámerom je byť vždy k dispozícii, ak niekto potrebuje právnu pomoc,” povedal predseda SAK Martin Puchalla. Slobodná a nezávislá advokácia podľa neho úzko súvisí s ochranou základných práv a slobôd vyplývajúcich z Ústavy SR.

Bezplatné právne služby by mali advokáti poskytovať v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove, Košiciach, Pezinku, Novom Meste nad Váhom, Poprade, Malackách a v Topoľčanoch. K dispozícii budú v čase od 9.00 do 14.00 h. Komora organizuje Deň advokácie pri príležitosti 33. výročia obnovenia slobodnej advokácie na Slovensku, keď bol prijatý prvý ponovembrový zákon o slobodnej advokácii.