VAROVANIE Medvede zašli až k obydliam: Ľudí vyzvali, aby NEVYCHÁZDALI z domu! TU všade si dávajte POZOR

SLOVENSKO – V obci Kanianka v okrese Prievidza vydali výstrahu pred medveďom. Podobne tak urobili aj v obciach Zalužice a Pečovská Nová Ves na východnom Slovensku. Obce vyzvali obyvateľov, aby zvýšili ostražitosť. Varujú aj cyklistov.

V Kanianke neďaleko Prievidze občania opakovane hlásia pohyb medveďa hnedého. Obec preto vyzýva „obyvateľov a verejnosť, aby v rámci bezpečnosti a ochrany zdravia zvýšili ostražitosť a to hlavne v neprehľadných oblastiach a lesných porastoch a tým minimalizovali možnosť stretu s medveďom hnedým.“.

Miestni videli pred pár dňami medvedicu s dvomi malými pri ceste pri Lesanke blízko Kanianky, informovali o tom na sociálnej sieti. Obec žiada od občanov, aby pozorovania či prípadné incidenty nahlasovali „na tiesňové linky zásahového tímu, prípadne na obecný úrad.“ A v prípade vzniku mimoriadnej udalosti, aby použili čísla 112 alebo 158. Číslo zásahového tímu pre Ponitrie je +421 910 406 418.

Obec vyzvala obyvateľov, aby nevychádzali z domu

Obec Zalužice blízko Zemplínskej Šíravy vo štvrtok (9.5.) neskoro večer varovala svojich občanov pred touto šelmou, ktorá sa pohybovala pred obcou. Upozornil ich na to miestny policajný zbor. „Medveď bol spozorovaný na trase od mäsokombinátu v Michalovciach smerom do našej obce,“ píše na sociálnej sieti.

Okrem toho odporučila obyvateľom, aby nevychádzali z domu. „Prosíme všetkých občanov aby nevychádzali zo svojich rodinných domovov. Situáciu monitoruje policajný zbor a poľovné združenie. Dôrazne apelujeme na všetkých občanov aby nevychádzali von!“

Pri Sabinove varujú najmä cyklistov

Obec Pečovská Nová Ves v okrese Sabinov upozornila na pohyb medveďa v katastrálnom území susednej obce Červenica pri Sabinove. „Preto vás žiadame zvýšiť opatrnosť pri vašich aktivitách v okolí obce, cyklochodníkoch a v okolitých lesoch,“ píše na sociálnej sieti s tým, že informáciu bude aktualizovať.

Viac o téme: Kanianka, medvede, Pečovská Nová Ves, varovanie, Zalužice

Súvisiace články