VAROVANIE TOTO ohrozuje tisícky SLOVÁKOV! POZOR na to, čo podpisujete: Vieme podrobnosti

SLOVENSKO – Vždy sa oboznamujte s tým, čo podpisujete, inak sa môžete dostať do problémov. Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) varuje pred nekalými prepoisťovacími praktikami, ktoré sa v súčasnosti vyskytujú vo väčšom počte. 

 

„Finanční agenti aktuálne najčastejšie oslovujú poistencov telefonicky či e-mailom s tvrdeniami, že VšZP nebude preplácať preventívne prehliadky alebo že poistencom VšZP nebude poskytnutá zdravotná starostlivosť v prípade, ak sa ihneď neprepoistia. Objaviť sa tiež môžu tvrdenia, že VšZP hrozí nestabilita z dôvodu výmeny vedenia, prípadne, že hrozí, že lekári či nemocnice vypovedajú zmluvy s touto poisťovňou,“ informuje VšZP vo svojej tlačovej správe.

Poisťovňa ale takéto tvrdenia rázne odmieta a hovorí, že obchodné ciele nesmú byť nadradené nad zdravie ľudí. Výber zdravotnej poisťovne by mal byť slobodným rozhodnutím a nemal by sa robiť pod nátlakom. Oklamaným ľuďom to môže skomplikovať dostupnosť zdravotnej starostlivosti.

Zdroj: TASR / Pavol Zachar

„VšZP práve v snahe predísť nekalým prepoisťovacím praktikám sa v roku 2023 ako jediná zdravotná poisťovňa, na základe výzvy Ministerstva zdravotníctva SR, rozhodla realizovať nábor nových poistencov už len prostredníctvom zamestnancov vlastnej pobočkovej siete. Každý, kto sa rozhodne stať sa našim poistencom, môže podať prihlášku v pobočke, elektronicky alebo poštou,“ dodáva najväčšia slovenská poisťovňa.

Evidujú rovnaké problémy aj zdravotné poisťovne Union a Dôvera? Ich vyjadrenia si môžete prečítať na ďalšej strane.

Pokračovať na ďalšej strane

Viac o téme: nekalé praktiky, prepoisťovanie, zdravotná poisťovňa, zmena poisťovne

Súvisiace články