Regióny Námestovo Top

VEĽKÁ KRITIKA Čaputovej: Andrej Danko sa zastal kňaza, ktorý na nej nenechal nitku suchú

Zdroj: TASR / Michal Svítok, Pavol Zachar, FB / Štefan Mordel

KLIN – Prezidentka Zuzana Čaputová sa opäť stala terčom kritiky. Len nedávno sme vás informovali o tom, ako katolícky kňaz a správca farnosti Klin Štefan Mordel, odsúdil slová Čaputovej na omšu poľského arcibiskupa Stanisławova Gądeckého. Do celej debaty sa však zapojil aj Andrej Danko, ktorý tiež kritikou nešetril.

 

Celá kauza začala 5. júla v Nitre. Počas Cyrilometodskej národnej púte Stanisław Gądecký odslúžil svätú omšu, na ktorej sa poriadne rozohnil a odsúdil homosexuálov, potraty, rozvody aj liberalizmus. Jeho kritika pobúrili nie len mnoho veriacich ale aj politikov.

Svoje k tomu povedal aj Zuzana Čaputová, „Takéto vyjadrenia sú mi cudzie, neviem ich pochopiť v kontexte kresťanskej vierouky, ako ju vnímam ja,“ nechala sa počuť prezidentka pre Denník N.

Slová prezidentky nenechali chladného kňaza vo farnosti Klin Štefana Mordela, ktorý jej poslal poriadne ostrý otvorený list. V liste prezidentku obvinil, že stojí na strane liberálov, ktorí chcú pretvoriť spoločnosť . „Vážená pani prezidentka, budem veľmi rád, ak sa už nebudete ukazovať na cirkevných slávnostiach, ale zostanete tam, kde Vás srdce tiahne,“ poznamenal Mordel na konci listu.

Katolícky kňaz a správca farnosti Klin v okrese Námestovo Štefan Mordel. Zdroj: FB Štefan Mordel

Tvrdé slová Andreja Danka

Kritické slová kňaza teraz vyzdvihol predseda SNS Andrej Danko, „dnes odvážny kňaz prezidentke odkázal, že chce spoločnosť pretvoriť podľa „schizoidného liberálneho konceptu“. Povedal jej, že bude rád, ak sa už neukáže na cirkevných slávnostiach. Silné slová kňaza, ktoré si zaslúžia pozornosť,“ poznamenal na sociálnej sieti.

DRSNÝ ODKAZ KŇAZA Čaputovej: Budem veľmi rád, ak sa už nebudete ukazovať na cirkevných slávnostiach!

Danko v statuse Čaputovú vôbec nešetril. Podľa neho si nectí Cyrilometodské tradície Slovenskej republiky. Zaspomínal si tiež na prvú šarvátku s prezidentkou. „Nikdy som to nahlas nepovedal, náš prvý konflikt vznikol v Chráme svätého Martina, kde jej na prvej omši česali a sprejovali vlasy. Dôrazne som vtedy jej protokol upozornil, že ak si to neuvedomujú, tak sú na mieste, kde boli korunovaní králi, a že ak sa nevedia správať v chráme nech si doplnia vedomosti.“

Celý status Andreja Danka

“Prezidentka Čaputová od začiatku výkonu svojej funkcie ukazuje, že si nectí Cyrilometodské tradície Slovenskej republiky. Nikdy som to nahlas nepovedal, náš prvý konflikt vznikol v Chráme svätého Martina, kde jej na prvej omši česali a sprejovali vlasy. Dôrazne som vtedy jej protokol upozornil, že ak si to neuvedomujú, tak sú na mieste, kde boli korunovaní králi, a že ak sa nevedia správať v chráme nech si doplnia vedomosti. Dnes odvážny kňaz prezidentke odkázal, že chce spoločnosť pretvoriť podľa „schizoidného liberálneho konceptu“. Povedal jej, že bude rád, ak sa už neukáže na cirkevných slávnostiach. Silné slová kňaza, ktoré si zaslúžia pozornosť. Čo si o postoji prezidentky po tom, čo dokonca Pápeža ťahá na košický Luník IX., myslíte vy? Je cesta liberalizácie Slovenska pod jej vedením správna?”

S otázkami ohľadom kritického statusu Andreja Danska sme sa obrátili aj na prezidentku Zuzanu Čaputovú. Správu budeme aktualizovať.