Regióny Trenčín Šport Ružomberok

Veľké futbalové zmeny v Trenčíne aj v Ružomberku. Odchádzajú hráči aj tréneri

Futbalisti AS Trenčín odohrali ligovú sezónu na novom štadióne. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

TRENČÍN (Redakcia/TASR) – Koniec futbalovej sezóny je v prvoligových tímoch vždy obdobím, kedy sa menia hráčske kádre aj realizačné tímy. Veľké zmeny sa rozhodli urobiť na Považí aj pod Čebraťom. Káder AS Trenčín opustí po skončení sezóny osem hráčov, ktorým v posledný júnový deň skončia zmluvy.

 

Sú nimi Igor Šemrinec, Ante Roguljič, Milan Corryn, Achraf El Mahdioui, Ruben Ligeon, Menno Bergsen, Hamza Čatakovič a Tomislav Knezevič. “Klub na základe vlastného rozhodnutia alebo po vzájomnej dohode neuvažuje v ani jednom prípade o predĺžení zmluvy,” informovali predstavitelia AS na klubovom webe. “AS Trenčín ďakuje všetkým za prácu, ktorú odviedli v našom klube. Prajeme im najmä pevné zdravie a veľa úspechov v ďalšej kariére. Nevylučujeme, že s niektorými z nich sa naše cesty v budúcnosti ešte stretnú, ako sa to už v mnohých prípadoch stalo,“ uviedol hovorca klubu Martin Galajda. Trenčín obsadil v uplynulom ročníku šieste miesto vo Fortuna lige a následne neuspel v semifinále play off o Európsku konferenčnú ligu s ViOn-om Zlaté Moravce.

 

Kým v Trenčíne nemajú záujem o hráčov, v Ružomberku vymenili trénerov. Po dvoch rokoch na poste trénera fortunaligového MFK Ružomberok skončil Ján Haspra ml. Klub mu to oznámil na stredajšom vyhodnotení sezóny 2020/2021. Spolu s ním odchádza aj jeho asistent Marek Sapara.  Obaja sa pripojili k mužstvu v roku 2019 a v nasledujúcej sezóne priviedli Ružomberok na piate miesto ligovej tabuľky i do predkola Európskej ligy. Tím pod ich taktovkou to dotiahol aj do finále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu, v ktorom prehral s bratislavským Slovanom 0:1. V nedávno skončenom ročníku obsadili so zverencami 8. priečku v ligovej tabuľke. “Chcel by som sa poďakovať predovšetkým majiteľovi klubu Milanovi Fiľovi za šancu pracovať dva roky medzi prvoligovými trénermi. Bolo to pekné obdobie, na ktoré nám zostanú s Marekom Saparom krásne spomienky,” povedal Haspra, ktorý spolu so Saparom dostali ponuku na zatiaľ bližšie nešpecifikovanú prácu v ružomberskom klube.