Regióny Bratislava

VEĽKÁ ZMENA v bratislavskom Slovane: Novým futbalovým trénerom belasých je Vladimír Weiss st.

Vladimír Weiss starší je novým trénerom futbalistov bratislavského Slovana. FOTO TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Novým trénerom futbalistov bratislavského Slovana je Vladimír Weiss starší, ktorý na lavičke vystriedal Darka Milaniča. Slovinského kouča nahradil 56 ročný Bratislavčan pri mužstve tri kolá pred koncom Fortuna ligy, po zahanbujúcej ligovej prehre v Trnave. Weiss sa do Slovana vrátil po deviatich rokoch, keď predtým pôsobil na Tehelnom poli od augusta 2011 do júla 2012.

 

Už po zápase v Trnave, ktorí belasí prehrali zdrvujúco 0:3 bolo v klube poriadne dusno a generálny riaditeľ Šlovana Ivan Kmotrík ml., sa ospravedlňoval za hanebný výkon aj výsledok mužstva. Pričom avizoval zásadné zmeny a vyvodenie dôsledkov. „Sme si vedomí, čo sa dnes stalo, a vnímame vážnosť situácie. Prehrať sa dá, nie však dvakrát v rozmedzí dvoch týždňov v najväčšom slovenskom derby a po výkonoch, ktoré nezodpovedajú značke ŠK Slovan Bratislava. Dnes sme mali šancu napraviť dojem z posledných nevydarených výkonov, namiesto toho dostali všetci, ktorí nám verili, krutú ranu. Ako generálneho riaditeľa klubu, ale najmä ako slovanistu, ma to neskutočne bolí a bolí to určite aj vás všetkých. Ospravedlňujeme sa za toto zlyhanie, náš dnešný výkon bol nedôstojný, dehonestujúci a nehodný značke ŠK Slovan. Situáciu si interne zanalyzujeme a vyvodíme dôsledky, o ktorých budeme informovať v najbližších dňoch,“ povedal po zápase v Trnave Ivan Kmotrík ml.

 

Futbalisti bratislavského Slovana majú nového trénera. Darka Milaniča vymenil Vladimír Weiss starší. Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

 

Riešenie bolo klasické slovenské a slovanistické. Vyhodený tréner ani nie po roku, príchod nového a všetko sa môže začať od začiatku. Pritom Slovan je vo finále Slovenského pohára a tri kolá pred koncom ligy má na druhú Dunajskú Stredu k dobru 7 bodov. To, že herná stránka mužstva je žalostná nie je iba záležitosť realizačného tímu, ale aj celého športového úseku Slovana, ktorému šéfuje Richard Trutz. Bude zaujímavé sledovať aké zmeny nastanú v tíme po príchode Vladimíra Weissa st., ktorý potrebuje urobiť v mužstve poriadok. Weiss starší už bol v Slovane v sezóne 2011/2012 a  priviedol ho do skupinovej fázy Európskej ligy. Potom odišiel do Kazachstanu, kde trénoval Kajrat Almaty. Posledné štyri roky pôsobil na lavičke gruzínskej reprezentácie, na ktorej skončil v novembri 2020.

 

správu aktualizujeme