Regióny Banská Bystrica Domáce Lučenec

Verejnosť bude v participatívnom rozpočte rozhodovať o 7 projektoch

Ilustračné foto. Zdroj: FB / Alexandra Pivková
LUČENEC – V meste Lučenec bude verejnosť v rámci participatívneho rozpočtu tento rok svojím hlasovaním rozhodovať o siedmich projektov. Ich verejná prezentácia sa uskutoční v stredu (10. 5.) v priestoroch radnice.
Predkladatelia svoje projekty verejnosti predstavia v malej sobášnej sieni o 15.00 h. “Prítomní budú mať možnosť vypočuť si, s akými nápadmi na zlepšenie verejného priestranstva prišli obyvatelia mesta, respektíve občianske združenia a neziskové organizácie,” informovala hovorkyňa mesta Michaela Baboľová. Na verejnej prezentácii budú prítomní aj zástupcovia samosprávy. Na podporu občianskych projektov mesto v rámci participatívneho rozpočtu v tomto roku vyčlenilo celkovo 15.000 eur, maximálna výška príspevku na jeden projekt predstavuje sumu 2500 eur. Hlasovanie sa uskutoční od 12. do 18. mája prostredníctvom webovej stránky lucenec.hlasobcanov.sk.
Cieľom participatívneho rozpočtu mesta Lučenec je zvýšiť záujem obyvateľov mesta o veci verejné a podporovať aktívny občiansky prístup. Jednotlivé projekty môžu byť zamerané na úpravu verejného priestoru, zlepšenie životného prostredia, voľnočasové aktivity či komunitnú infraštruktúru. Participatívny rozpočet zaviedla samospráva v roku 2019.