Spoločnosť Domáce Kultúra PR článok Top

VIDEO Február nebol ešte nikdy taký pestrý. Preneste sa z hip hopu a folklóru na bojové zápasy

Zdroj: predpredaj.sk

BRATISLAVA – Február ponúka množstvo zaujímavých podujatí. Každý si v nich nájde to svoje. Vybrať sa môžete na pravý brooklynský hip hop. Ak ste ale fanúšikom Lukáša Latináka, ten vás s radosťou privíta na zámku Šimák v Pezinku. Niečo sa nájde aj pre rockerov či folkloristov. Tešiť sa môžete na akustické turné kapely Smola a Hrušky so zaujímavým hosťom. No a na záver sa nájde niečo aj pre ,,tvrďasov”. Program je opäť pestrý, tak neváhajte a vyberte si to najlepšie.

 

DAS EFX

Hlavné mesto vo februári zažije pravý brooklynský hip hop. Do MMC totiž zavíta americké duo DAS EFX. Na scéne sú už od roku 1988 a počas svojej kariéry ovplyvnili niekoľko rapperov. Ich debutový album Dead Serious dosiahol platinové predaje, všetky nasledujúce sa umiestnili v rebríčku Billboard TOP20. Po 17 rokoch sa môžete tešiť na ich najväčšie hity – Real Hip Hop, They Want EFX či Mic Checka. A aby toho nebolo málo, na old school party vystúpi aj legendárne CP KOMBO. Slovenskú skupinu v zoskupení Vec, Zverina a Supa nevidíme tak často. Preto je táto akcia tá správna voľba. Vstupenky sú dostupné v sieti predpredaj.sk.

 

LUKÁŠ LATINÁK – Tatranský poetický biftek na zámku

Ak vás svet hip hopu až tak neoslovil, je tu ďalšia zaujímavá ponuka. Tentokrát z iného súdka. Čo tak vyraziť na divadelné predstavenie Tatranský poetický biftek. V podaní Lukáša Latináka je zábava zaručená. Atmosféru dotvoria aj priestory Zlatej sály Kataríny Pálffy v Šimák Zámok Pezinok.

Herec, ktorého pozná hádam každý, mal byť pôvodne sklárom. ,,Vyrábali sme dýky, kordy, ružičky. Najviac ma bavila voľná tvorba. Môj odbor boli prasiatka a vtáčiky, ďalej som sa nedostal.” Na herectvo sa nakoniec prihlásil, pretože mu to hovorili dievčatá. ,,Ty si taký herec. Tak som si povedal, že to skúsim a uvidíme. A vyšlo to na prvý šup,” dodal Latinák. Jeho herecký talent sa nezaprie a tak si ho príďte pozrieť do Pezinka. Lístky si zakúpite TU.

 

Lukáš Latinák vás očakáva v Pezinku. Zdroj: TASR / Michal Svítok

Michal Pavlíček Trio – Pošli to tam!

Ak vás neoslovilo ani divadlo, doprajte si poriadnu dávku rocku. Do Bratislavy totiž prichádza jeden z najvýznamnejších českých rockových gitaristov Michal Pavlíček spolu so svojim triom.

Do Bratislavského klubu MMC prinesie so sebou nový album Pošli ho tam!. Diváci sa okrem nových skladieb dočkajú aj mnohých jeho nesmrteľných skladieb. Pavlíček opäť predvedie svoje gitarové majstrovstvo. Na koncerte ho budú doprevádzať jeho spoluhráči – Michal Daněk (bicie), Martin Ivan (basgitara) a Michal Nejtek (klávesy).

Michal Pavlíček je držiteľom mnohých ocenení a viacerých zlatých i platinových platní a členom Beatovej siene slávy. Preto si ho nenechajte v MMC ujsť. Vstupenky zakúpite v sieti predpredaj.sk.

 

Veci čo sa dejú – Teátro turné

Tentoraz sa presúvame na Východ. Tam nemôže chýbať tradičná ľudová kultúra. Folklórny súbor Hornád prichádza s muzikálom ,,Veci čo sa dejú’’. Poukážu na vážne spoločenské témy, o ktorých je treba hovoriť. Prinášajú pôvabný rusínsky spevácky, hudobný a tanečný repertoár. ,,Tento muzikál je výnimočný nielen témou, ale aj svojou technickou výpravou, ktorá je na poli folklórnych súborov absolútne unikátna. Bol pre nás veľkým sústom, ale výsledok je jedinečný. Téma má čo povedať širokej verejnosti, nielen folkloristom,” povedal šéf Folklórneho súboru Hornád Martin Bača.

Jemný príbeh Betky, ktorá hľadá šťastie spolu s Bogdanom sa odohráva na pozadí divokých dejín 20. storočia. Od smutných udalostí 2. svetovej vojny, cez optáciu a presídlenie Rusínov do Sovietskeho zväzu, až po osamotený život v súčasnom meste, spoznávame osudy obyčajných ľudí, čo zažili mnohé rodiny z východného Slovenska.

29.2. POPRAD – Dom kultúry 18:00

1.3. HUMENNÉ – Divadelná sála MsKS 18:00

 

Smola a Hrušky Akustické tour 2020

Kapela Smola a Hrušky pripravila pre svojich fanúšikov niečo špeciálne. Vyráža na tour priamo za fanúšikmi. Pridá sa k nim aj speváčka a skladateľka Mirka Miškechová. Očakávať môžete hity v nových akustických aranžmánoch. Punkoví romantici odohrajú viac ako dvojhodinový program.

Prečo s nimi vyrazí na koncerty práve Mirka Miškechová? Spoko Kramár, frontman kapely Smola a Hrušky, pokračuje aj vo svojej sólovej tvorbe. Vydal romantickú baladu Aj ty to tak cítiš, kde si na hosťovanie pozval práve pesničkárku a skladateľku Mirku Miškechovú. Preto bola pre spoločné tour kapely tou správnou voľbou.

29.2. PÚCHOV – Queens pub 20:00

6.3. NITRA – Music a Cafe 20:00

7.3. VRÚTKY – RC Mlyn 20:00

Kapela vyráža na turné. Zdroj: FB Smola a Hrušky

Dracula Fight Night 2

A je tu aj niečo pre drsnejšie povahy. Dracula Fight Night zožal úspech, preto je tu pokračovanie, na ktorom mimo iného organizátori ,,odpália” aj štart Professional Muaythai League WMC. Ak ste fanúšik bojových umení a takéto zápasy vo vás vyvolávajú adrenalín, rýchlo kupujte vstupenky TU. Akcia sa uskutoční v Športovej hale Dukla na Štiavničkách v Banskej Bystrici. V aréne uvidíte zápasy – Krivák vs Mandinec, Richard Dobrotka vs Erich Abt, Snoopy vs Perfect Player, Oliver Donoval vs David Mokos, Janotík vs Mikula a mnohých ďalších.

 

Mohlo by vás zaujímať:

 

Galéria
Do MMC dorazia legendárni DAS EFX. Zdroj: predpredaj.sk
V MMC nebude chýbať ani CP KOMBO. Zdroj: predpredaj.sk
Muzikál Veci čo sa dejú otvorí dôležité témy. Zdroj: predpredaj.sk
Súbor Hornád predstaví muzikál Veci čo sa dejú. Zdroj: predpredaj.sk
Smola a Hrušky vyráža na turné spolu s Mirkou Miškechovou. Zdroj: Pavol Varga
Klip Spoka a Mirky Aj ty to tak cítiš. Zdroj: Pavol Varga
navigate_before
navigate_next