Politika Kauzy Domáce Top

VIDEO Harabinovej dcére došla trpezlivosť. Podáva trestné oznámenie na Kiskovho človeka

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Dcéra Štefana Harabina prekvapila. Len pred necelými dvoma hodinami na sociálnej sieti oznámila, že podáva trestné oznámenie na Juraja Šeligu. Bývalý organizátor protestov Za slušné Slovensko a jeden zo zakladajúcich členov vznikajúcej strany Za ľudí sa totiž podľa nej snaží zmariť kandidatúru jej otca za predsedu Najvyššieho súdu. 

 

 

Dcéra Štefana Harabina Tamara na sociálnej sieti uverejnila video, v ktorom opisuje svoje dôvody.Video si ako prvý všimol Denník N. “Člen Kiskovej politickej strany apeloval na Súdnu radu a ministra spravodlivosti, aby nedovolili sudcom zvoliť za predsedu Najvyššieho súdu môjho otca,” tvrdí Harabinová.  Šeliga mal údajne hovoriť o Harabinovej známosti s Bakim Sadikim, či tvrdiť, že sudca má “pokrivený morálny profil.” 

Podľa dcéry neúspešného kandidáta na prezidenta Šeliga klame a keďže nezakročil generálny prokurátor Jaromír Čižnár, podáva trestné oznámenie. “Existujú o otcovi aj právoplatne súdne rozhodnutia, ktoré prikázali ohováračom sa za krivé obvinenia ospravedlniť a zaplatiť odškodné, avšak stále sa nájde niekto, kto tieto lži bez škrupúľ šíri ďalej. Takže Šeliga bude mať možnosť svoje tvrdenia preukázať na prokuratúre a súde, čo bude ťažšie, ako len vypúšťať populistické klamstvá do médií,” tvrdí dcéra známeho sudcu.

Dcérine video si zdieľal už aj samotný Harabin. “Moja dcéra Tamara podáva trestné oznámenie na Kiskovho tajtrlíka Šeligu. Som na ňu hrdý, chráni si svoju rodinu,” napísal sudca.

Na celú kauzu zareagoval už aj Juraj Šeliga. “Š. Harabin je zlo, ktoré do politiky nepatrí a nič na tom nezmenia ani nezmyselné trestné oznámenia. Zlu sa neustupuje. Nebál som sa Fica, Kaliňáka, Gašpara, nebojím sa ani Harabina. Mňa nezastrašia, nebojím sa ich,” napísal na sociálnej sieti.

Chce byť opäť predsedom

Súčasnej predsedníčke Najvyššieho súdu Daniele Švecovej končí mandát v októbri. Následne bude Súdna rada voliť nového predsedu. Momentálne sa hovorí o niekoľkých menách, okrem iných svoju kandidatúru ohlásil aj Štefan Harabin. Kompletný zoznam záujemcov o túto pozíciu by mal byť známy v pondelok 19. augusta, samotná voľba sa uskutoční 9. septembra.

Kandidátov na predsedu Najvyššieho súdu môže navrhovať Súdnej rade člen rady, sudcovské rady, stavovské organizácie sudcov, plénum sudcov Najvyššieho súdu, sudca Najvyššieho súdu a minister spravodlivosti. Harabin bol predsedom Najvyššieho súdu už dvakrát.