Trenčín Domáce

VIDEO Kamera zachytila SEKUNDY hrôzy: Dievča od tragédie delili CENTIMETRE! Z toho tuhne krv v žilách

Šoférka nedala dievčaťu prednosť. Zdroj: FB/Dopravný servis-Prievidza a okolie

NEDOŽERY-BREZANY – Chvíľka nepozornosti šoféra a tmavo oblečený chodec, to je neraz fatálna kombinácia. Vo štvrtok ráno sa o tom na vlastnej koži presvedčilo dievča, ktorému nedala prednosť šoférka. Z toho, čo zachytila kamera v aute, tuhne krv v žilách nielen rodičom dievčaťa.

 

Dievča na priechod vstúpilo až po tom, čo jej prednosť dalo auto v jednom jazdnom pruhu. To však netušilo, že oprotiidúce auto si to bude páliť cez priechod bez zastavenia. Podľa autora videa, ktoré zaznamenalo situáciu v obci Nedožery-Brezany pri Prievidzi, za volantom sedela žena. Pri dievčati stáli všetci anjeli strážni. V kritickej situácii zareagovalo bravúrne. Nesnažilo sa utekať na druhú stranu, ale rýchlo cúvlo dozadu, čo ho zachránilo. Našťastie, v poslednej chvíli zareagovala aj vodička, a šliapla na brzdu.

Zdroj: FB/Dopravný servis-Prievidza a okolie

Na šoférku sa na sociálnej sieti, kde bolo video uverejnené, vzniesla vlna kritiky. „Vodička ju mohla vidieť dostatočne dopredu, dievčina išla z chodníka z druhej strany, nevybehla poza auto, ani nevbehla do cesty, čakala na chodníku, kým ju nepustilo auto“, zhodnotila situáciu Katarína. Hoci pochybila v prvom rade šoférka, ktorá mala pred priechodom zvýšiť ostražitosť, diskutujúci upozorňujú aj na podceňovanie nebezpečenstva zo strany chodcov. „Dievča celé v čiernom bez akéhokoľvek reflexného prvku. Prší, ráno prítmie, svetlá z áut sa odrážajú od vody na ceste,“ poukázala na druhú stranu problému Miška.