Spoločnosť Zahraničné Top

VIDEO Karel Gott bol majstrom humoru. Len on si vedel takto zo seba uťahovať

Zdroj: SITA / Marek Mrvišš

BRATISLAVA – Karel Gott bol výnimočnou osobnosťou. Dokázal si získať davy ľudí. Jeho šarmantnosť, elegancia a zmysel pre humor tu zostanú navždy. Finančne pomohol tisíckam ľudí, aj keď vedel, že peniaze sa mu nevrátia. Bol a bude inšpiráciou pre mnohé osobnosti. Jeho pokora dojímala azda každého. Dokázal to, čo mnohí nie. Dokonca si verejne vystreliť aj sám zo seba. Pozrite si úsmevné scénky, ktoré vás chytia za srdce. Smiech je zaručený.

 

Česi aj Slováci smútia za velikánom Karlom Gottom. Samotný spevák by si ale určite želal, aby sme naňho spomínali s úsmevom a pripomínali si chvíle, ktoré nám vyčaria úsmev na tvári. Veď on sám šíril radosť všade naokolo.

Karel Gott bol pre mnohých vzorom. Podľa kolegov mal neopísateľný zmysel pre humor. Pred časom sa vyjadrila aj jeho dlhoročná priateľka a kolegyňa Helena Vondráčková, podľa ktorej Karel nikdy nepokazil žiadnu srandu. Maestro mal podľa mnohých humor, ktorým bavil aj svojich fanúšikov. Udivoval aj svojich kolegov. Vedel si dokonca uťahovať sám zo seba.

Azda najzábavnejšia príhoda, ktorá je aj po rokoch stále v pamäti, je z čias, keď ho z trónu Zlatého slávika zosadil Miro Žbirka. Vtedy Karel Gott zažartoval. ,,Nevadí, ja mám doma slavíkú celou žbirku.”

Zaspomínajte si spolu s nami na legendu a pozrite si pár videí, ktoré vám zlepšia náladu.

Zahral sa na robota

Zlatí Slavíci na ulici

Mrázik trochu inak

Karel vedel očariť každého

Legenda mieri do politiky

Posledná rozlúčka

Karel Gott bojoval s rakovinou, neskôr trpel akútnou leukémiou. Zomrel v kruhu svojich najbližších v utorok krátko pred polnocou. Smutná správa obletela svet až na druhý deň. Jeho odchod potvrdila aj manželka Ivana. Tlak verejnosti a médií je pre jeho rodinu natoľko silný, že Ivana s ich dvomi dcérami – Charlotte Ellou a Nelly Sofiou odcestovali do zahraničia.

Verejnosť sa bude môcť s Gottom rozlúčiť v piatok 11. októbra v Paláci Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe. Omša pre pozvaných sa uskutoční o deň neskôr v Katedrále sv. Víta na Pražskom hrade.

Rozlúčka sa bude konať so štátnymi poctami. Najskôr premiér Andrej Babiš hovoril o štátnom pohrebe. Potom od toho ustúpil a navrhol obrad so štátnymi poctami. Glob.sk o jeho rozhodnutí, ale aj o vyjadrení Gottovej manželky Ivany informoval.

V deň jeho pohrebu vyhlásia štátny smútok a štátna vlajka na úradných a verejných budovách bude vyvesená na pol žrde.

 

Gottov obrovský talent si cenili aj v zahraničí. Zdroj: SITA / Marián Peiger

Legenda

Karel Gott pôsobil na scéne viac ako 50 rokov. Je držiteľom 40 slávikov, vlastní okolo 60 zlatých platní, 2 strieborné platne, 7 diamantových platní. Počas svojej kariéry predal viac ako 135 mil. nosičov, vydal okolo 400 platní. Nahral viac ako 2600 piesní, z toho okolo 300 duetov, hlavne s Helenou Vondráčkovou a Luciou Bílou. Spieval ďalej, napriek tomu, že v roku 1990 ohlásil koniec svojej speváckej kariéry. Medzi jeho najznámejšie pesničky sa radí Lady Carneval, Zůstanu svůj, Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?, Čau lásko, Zvonky štěstí, či Když muž se ženou snídá.

Galéria
Najčastejšie Gott spieval s Helenou Vondráčkovou. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer
Karel Gott mal neuveriteľný zmysel pre humor. Zdroj: TASR / Branislav Račko
Pohreb mu zorganizovala manželka Ivana spolu s Úradom vlády. Zdroj: TASR / Bohdan Kopčák
Gottove piesne prežili generácie. Zdroj: SITA / Marek Mrvišš
navigate_before
navigate_next