VIDEO MIMORIADNE VAROVANIE Vodiči, TU žena opakovane LEŽÍ na CESTE! Tvrdé slová STAROSTKY: Haló, polícia, riešte to, hrozí TRAGÉDIA

ZÁLESIE – Vodiči tadiaľ jazdia so strachom v očiach. Už pravidelne ich na okraji obce Zálesie pri Bratislave čaká nepredvídateľné nebezpečenstvo. Žena (41) ležiaca na vozovke. Hoci opakovane k nej vyrážajú zdravotníci i polícia, problém stále nik nevyriešil. “Na čo sa čaká, kým sa ozaj stane nešťastie?,” pýtajú sa obyvatelia i starostka obce, ktorá je v tomto prípade bezmocná.   

K incidentu došlo aj pred pár dňami. “Pani zase ležala na ceste, vodič ju skoro prešiel, musel dať výstražný trojuholník, aby ju nezrazilo auto,” upozornila ostatných na sociálnej sieti Marcela. To, že vodiči obcou jazdia so strachom, potvrdzujú aj slová Kataríny: “Ja už tadiaľ radšej jazdím 30-tkou, lebo je tam opakovane a bojím sa, že jej raz prejdem po hlave.” Ako miestni obyvatelia dodávajú, už čoskoro sa bude skoršie stmievať, prídu jesenné hmly, a skončiť to môže tragédiou. Následky by si poniesol i vodič, a to nielen v podobe trestného stíhania, ale i psychickej traumy.

Riešenie skôr než dôjde k najhoršiemu? Nateraz sa zdá byť v nedohľadne. Len za uplynulé leto na ceste ležala už minimálne 10-krát. Problém eviduje aj vedenie samosprávy, ako však vraví starostka Zálesia Martina Dobrovodská, sú bezmocní. Žena jednak nie je obyvateľkou Zálesia, ale susednej obce. “Žije na začiatku našej obce, kdesi na cudzom pozemku, ako bezdomovkyňa alebo v chatrči,” približuje šéfka obce s tým, že tam žije ešte s mužom, s ktorým zvyknú popíjať alkohol.

VIDEO: Žena leží a kričí na ceste, okoloidúci sa snažia zabrániť nešťastiu 

Starostka: Haló, polícia, čo s ňou ideme robiť?

Obec si pred problémom oči nezatvára, priamo ho však nerieši. “Veď stále tam chodí polícia, teda kto viac môže takéto veci riešiť s takýmto občanom, ako polícia?” kladie si otázku starostka.

Vzhľadom na to, že k žiadnemu riešeniu neprichádza, šéfka obce už zvažuje, že s otázkou bude konfrontovať priamo vedenie tamojšej polície: “Halo, čo s ňou ideme robiť? Lebo naozaj je to nebezpečné, raz ju niekto zrazí, a bude mať pokazený život, pretože ju policajti chodia len tak zbierať zo zeme, a nič s ňou neriešia,” hovorí starostka.

Zdroj: Facebook/Zálesie/M.M.

Na miesto volajú aj záchranárov. “Viackrát ju odviezla aj sanitka, ale keď ju už tí zdravotníci odvezú, prečo ju v nemocnici nevyšetria?” pýta sa starostka s tým, že nevie, ako by v rámci legislatívnych možností mohla konať. Či za správaním ženy stojí alkohol, psychické problémy alebo ich kombinácia, nie je známe.

Polícia: Toto je náš postup

Opakované výjazdy k žene potvrdila polícia. „Policajti boli v priebehu posledných dvoch mesiacov opakovane privolaní do obce Zálesie z dôvodu oznámení občanov k rizikovému správaniu 41-ročnej ženy v cestnej premávke,“ uviedla pre zregionu.sk bratislavská krajská policajná hovorkyňa  Silvia Šimková.

Polícii sme adresovali i otázku, akým spôsobom v tomto prípade postupuje, resp. ako rieši opakovaný problém, aby sa predišlo nešťastiu pri strete s vozidlom. „Policajti po príchode na miesto a vyhodnotení prvotne zistených skutočností zabezpečili bezpečnosť osoby, následne vykonali potrebné úkony smerujúce k obnoveniu cestnej premávky a následne požiadali o privolanie RZP,“ odpovedala hovorkyňa.

Dodať možno iba to, že žena na ceste zrejme neležala poslednýkrát. A tak vodičom neostáva nič iné, ako v Zálesí spomaliť.

O vyjadrenie sme požiadali aj záchranárov, na odpoveď čakáme. 

Viac o téme: nebezpečenstvo na ceste, Zálesie, žena ležiaca na vozovke

Súvisiace články