Spoločnosť Zahraničné Top

VIDEO Pentagon zverejnil zábery UFO. Bolo ako pingpongová loptička, povedal pilot

Pentagon zverejnil zábery UFO. Zdroj: TASR / AP

WASHINGTON – Čiernobiele, neostré a roztrasené – tak vyzerajú zábery, ktoré zverejnil americký Pentagon. Čo sa na nich nachádza? V skutočnosti nikto nevie. Možno ide o mimozemský život. Pri objasnení záberov má pomôcť verejnosť.

Americké ministerstvo obrany oficiálne zverejnilo tri videá s neznámymi lietajúcimi objektmi. Videá zaznamenali v rokokoch 2004 a 2015 piloti námorníctva, uviedol Pentagon. V minulosti sa už zábery dostali na verejnosť cez anonymné zdroje. Podľa vlastných slov ich ministerstvo oficiálne zverejnilo, aby potvrdilo ich pravosť. “Na videách pozorované fenomény sú stále kvalifikované ako neidentifikované,” uviedla hovorkyňa.

Videá, ktoré zaznamenali bojové lietadlá, sú čiernobiele a ukazujú neostré zábery. Na jednom je pozdĺžny objekt, ktorý zrazu s obrovskou rýchlosťou zmizne.

Na ďalšom letí objekt nad oblakmi. Jeden pilot námorníctva sa pýta, či je to dron. “To je celá flotila,” odpovedá mu kolega. “Človeče, oni všetci letia proti vetru. Vietor má rýchlosť 120 uzlov (222 km/h, pozn. red.)!” Keď začne objekt rotovať, pilot povie: “Pozri sa na to!”

Na treťom videu sa posádka smeje nad rýchlosťou jedného objektu, ktorý letí nad morom.

Ako pingpongová loptička

Bývalý vojenský pilot, ktorý bol na palube lietadla, ktoré v roku 2004 natočilo neznámy objekt, sa už v roku 2017 pre CNN vyjadril: “Keď som prišiel bližšie, zrýchlilo to smerom na juh a za menej ako dve sekundy to zmizlo.” Pohyb bol náhly, ako “keď sa pingpongová loptička odrazí od steny”.

Ministerstvo obrany teraz vysvetlilo, že po dôkladnom prešetrení boli videá zverejnené pod označeniami “FLIR”, “GOFAST” a “GIMBAL”. Pentagon priznal, že do roku 2012 financoval program na pozorovanie UFO.