Spoločnosť Domáce Kultúra Top

VIDEO Príliš osobná známosť. Do kín mieri sfilmovaný knižný bestseller s hviezdnym obsadením

Zdroj: Continental film

BRATISLAVA – Do kín prichádza film plný romantiky, ale aj hádok a nepochopenia. Tentoraz snímka Príliš osobná známosť dostane najmä ženy. Ukazuje totiž smer, ktorý by mohol byť ten správny. No poukazuje najmä na to, že nie všetko hneď treba zahodiť, ale dať druhú šancu sa vypláca. Stratiť osobu, ktorú milujete, je totiž ťažké. Na to tu sú ale priateľky, ktoré vám pomôžu v tých najťažších chvíľach.

 

Titul Príliš osobná známosť je rovnako, ako jeho predchodca Všetko alebo nič, adaptáciou knižného bestselleru spisovateľky Evity Twardzik Urbaníkovej. „Príliš osobná známosť je presne o tom, že život je hojdačka. Raz sme dole, raz sme hore, niekedy sme dlhšie tam, niekedy na tej druhej strane a je plná emócií. Čím som staršia, tým viac vnímam, že nič v živote nie je čiernobiele. A to sa mi páči aj na príbehoch troch žien, ktoré sú nosné v tomto filme,‘‘ povedala spisovateľka Evita Twardzik Urbaníková, ktorá spolu s režisérkou Martou Ferencovou napísala aj filmový scenár. Film Všetko alebo nič si pred tromi rokmi pozrelo v slovenských kinách viac ako 338-tisíc divákov. Čo si myslíte, pritiahne nová snímka do kín viac divákov?

 

Problémy sa kopia

V kinách nás opäť čaká poriadna dávka romantiky. A keď hovoríme o romantike, film je ako stvorený pre nežnejšie polovičky. Príbeh prinesie množstvo problémov, s ktorými sa musia tri hlavné hrdinky potrápiť a vysporiadať. Spája ich priateľstvo, muž a päťročné dievčatko. ,,Simona si nanovo buduje život po tom, čo sa rozvedie a syn sa rozhodne žiť s otcom. Natáliu si nájde láska v podobe vdovca s malou dcérkou a obetavou babkou. A Eva aj v dôchodkovom veku zisťuje, že do jej života stále patrí láska partnerská, nielen tá k vnučke,‘‘ hovorí o filme Peter Gašparík z Continental film.

 

Hlavné hrdinky poriadne potrápia muži. Zdroj: Continental film

Vypäté scény

Evita Twardzik Urbaníková spomína s úsmevom na nakrúcanie niektorých scén. ,,Prekvapila ma päťročná Valentýnka, ktorá nám hrala Terezku. V jednej scéne sme potrebovali, aby srdcervúco plakala a ona aj srdcervúco plakala. A keď doplakala, prišla za mnou a spýtala sa: Plakala som tak, ako si to napísala?‘‘

S výrobným procesom bola spokojná aj režisérka Marta Ferencová: ,,Nakrúcanie prebiehalo až výnimočne pokojne a pohodovo, napriek tomu, že všetky postavy majú vo filme niekoľko vypätých a náročných scén. Mala som výborný štáb a skvelých hercov, ktorí mi boli veľmi blízki nielen pracovne, ale hlavne ľudsky.‘‘

 

Film je plný lásky, ale aj problémov a hádok. Zdroj: Continental film

Láska na každom rohu

Film nie je len prvoplánovou spŕškou ženských problémov. Práve naopak, snímka je dôkazom toho, že spôsobov lásky je toľko, koľko je ľudí na zemi. Táto myšlienka bude pri pozeraní filmu sprevádzať azda každého diváka. Aj keď sme na začiatku hovorili, že film je najmä pre dámy, to svoje si tam nájdu určite aj muži. Film nám odhaľuje, že niekedy stačí málo, aby sa za krátky čas vyvinul pevný vzťah, no na druhej strane nezabúda ukázať ani to, ako sa šťastie dokáže rozbiť na niekoľko kúskov. ,,Film o láske k mužom, k deťom, k sebe samým, o zodpovednosti za tých, ktorých milujeme, aj za tých, ktorí ich milovali pred nami. Film, v ktorom sa Slovenky nájdu,‘‘ dodáva Gašparík.

 

Eva opäť zistí, čo je láska. Zdroj: Continental film

Humor zo všetkých strán

Tak, ako sme očakávali hviezdne obsadenie pri filme Všetko alebo nič, dočkáme sa ho aj tu. Tešiť sa môžete na mnohé známe tváre. V hlavnej úlohe sa predstaví česká herečka Petra Hřebíčková. ,,Téma ľudského hľadania lásky ma nikdy neomrzí. Navyše, film je plný dobrého humoru, vášne a dramatický záver mi vohnal slzy do očí. Smiala som sa, červenala som sa, dojala a snáď aj zamyslela,‘‘ povedala Hřebíčková. Nebude chýbať ani Tatiana Dyková či Eliška Balzerová.

A čo by to bol za ,,romanťák‘‘ bez mužov? Hlavným hrdinkám zamotajú životy srbskí herci Branislav Trifunović, Predrag Manojlović a Chorvát Janko Popović Volarić. ,,Od prvého dňa ma kolegovia z Čiech a zo Slovenska prijali ako súčasť svojho tímu a moja partnerka, s ktorou mám väčšinu scén, Táňa Dyková, je úžasná herečka. Natáčanie s ňou si som si naozaj užil,‘‘ dodal Volarić. Svoje zastúpenie majú aj slovenskí herci. Vo filme sa objavia Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš.

 

Chorvát Janko Popović Volarić si nakrúcanie užil. Zdroj: Continental film

Mohlo by vás zaujímať:

 

Galéria
Čo by to bol za romantický film bez mužov. Zdroj: Continental film
Hlavné hrdinky neopúšťa láska. Zdroj: Continental film
Nebude chýbať napätie. Zdroj: Continental film
Podľa tvorcov sa Slovenky vo filme nájdu. Zdroj: Continental film
Film je adaptáciou knihy. Zdroj: Continental film
Film nie je len takou prvoplánovou spŕškou ženských problémov. Zdroj: Continental film
Proces tvorby bol priateľský. Zdroj: Continental film
navigate_before
navigate_next