Domáce Šport Top

VIDEO Šiesty pokus futbalistov Slovana bodovať v Anglicku. Budú hody, alebo opäť klasická prehra?

Wolverhampton Wanderers a Slovan Bratislava pred zápasom Európskej ligy. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Tri zápasy už majú futbalisti Slovana Bratislava za sebou v základnej skupine Európskej ligy a ich bilancia je vyrovnaná. Vyhrali nad Besiktasom Istanbul, remizovali s Bragou a prehrali s Wolverhamptonom. Nuž a práve na pôde anglického tímu z Premier league začnú belasí odvety.

 

Bude to nielen športový sviatok pre hráčov, trénerov, realizačný tím či funkcionárov slovenského majstra, ale najmä poriadna drina a možno aj nesplniteľná misia doviesť do Bratislavy čo i len bod. Slovan totiž za kanálom La Manche ešte nikdy v európskych pohároch nevyhral a všetkých svojich päť zápasov prehral. Dal pritom iba tri góly a dostal osemnásť. Naposledy boli belasí v konfrontácii s londýnskou Chelsea a 18. septembra 1997 prehrali na Stamford Bridge 0:2. Paradoxne rovnakým pomerom sa skončila aj odveta na Tehelnom poli.

„Tešíme sa na zápas. Doma sme ukázali, že sa dá hrať s každým, verím, že to dokážeme aj vonku. Musíme byť koncentrovaní a stopercentne pripravení na všetko a zároveň sa vyvarovať chybám, ktoré takíto súperi dokážu potrestať. Nevyhnutnou podmienkou úspechu je opäť nechať na ihrisku srdce a odviesť sto percent,“ povedal tréner Ján Kozák ml.

Situácia v tabuľke je jasná. Prvá je Braga, o bod menej má Wolverhampton, Slovan má už manko troch bodov. Beznádejne posledný je Besiktas, ktorý všetky tri duely prehral. No je zaujímavé, že do jarného play-off môžu stále postúpiť všetci štyria. Dôležité pre Slovan bude, aby v Anglicku bodoval. Inak sa jeho pozícia výrazne skomplikuje. “Vieme, že ak chceme byť čo najdlhšie v hre o postup, mali by sme v Anglicku bodovať. Na druhej strane si však treba uvedomiť, čím sme si prešli a čo sme už dosiahli. Netreba dostávať samých seba zbytočne pod tlak, musíme ísť naďalej pokorne krok po kroku a biť sa o každý bod,” povedal pred zápasom brankár Dominik Greif.

Slovanisti musia byť nielen fyzicky, ale najmä psychicky úplne v ideálnej konštelácii, keďže anglické mužstvá doma “jazdia” na podlahu a šialené tempo držia celých 90 minút. Žiadny oddychový čas, žiadne hluché minúty nemôžu belasí čakať. Napokon aj v domácom zápase si vybrali hluchú päťminútovku a tvrdo pykali. Dostali dva góly a z ihriska odchádzali bez bodu, frustrovaní a bez nálady. Témou posledných dní je preto aj zdravotný stav kádra. Do Anglicka napokon necestovali dvaja hráči základnej zostavy. V Bratislave zostali Aleksandar Čavrić, Moha i dlhodobejšie zranený Dávid Strelec. Ostatní hráči sú v poriadku a pripravení na zápas. Vo výprave nechýba Dávid Holman, ktorý vynechal víkendový duel so Senicou.

Andraž Šporar oslavuje gól Slovana proti Wolverhamptonu. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

„Celý čas hovoríme, že ideme od zápasu k zápasu, čo platí aj teraz. Vieme, čo nás udrží v hre o postup, čiže určite prídu aj také myšlienky. Predovšetkým chceme odohrať čo najlepší duel a ak by sme dokázali bodovať, bolo by to výborné,“ doplnil Ján Kozák ml. Jeho slová doplnil najlepší strelec mužstva, útočník Andraž Šporar. „V prvom zápase sme ukázali, že s Wolverhamptonom môžeme hrať. Vonku to bude samozrejme o niečo ťažšie, no sme pripravení na tvrdé súboje i na všetko, čo nás tam čaká. Myslím si, že to bude podobný duel ako na Tehelnom poli, no verím, že s lepším výsledkom pre nás. V hre je ešte 9 bodov, chceme sa o tieto body pobiť a udržať sa v hre o postup čo najdlhšie.“ 

Tabuľka K-skupiny

1. Braga         3 2 1 0 5:3 7
2. Wolverhampton 3 2 0 1 3:2 6
3. Slovan        3 1 1 1 7:6 4
4. Besiktas      3 0 0 3 3:7 0