Spoločnosť Domáce Top

VIDEO Slovensko dnes čaká deň plný adrenalínu. Majstrovstvá v pilotovaní padákov vám vyrazia dych

Zdroj: TASR / Branislav Račko

BRATISLAVA – Jedinečné Majstrovstvá Slovenska v pilotovaní padákov ponúknu na letisku v Očovej unikátny športový zážitok. Už o necelú hodinku si po štvrtý raz najrýchlejší športovci zmerajú svoje sily v adrenalínovej parašutistickej disciplíne Canopy piloting (pilotovanie vysokorýchlostných padákov). Vidieť pristávať parašutistu vyše 120 km rýchlosťou za hodinu bude pastvou pre oči.

 

Organizátori podujatia sa dnes postarajú o príjemnú atmosféru. Návštevníci sa môžu tešiť na extrémne rýchle lety parašutistov tesne nad zemou. Akcia bude obohatená o pestrý program, dobré jedlo a pitie.

Vyvrcholením dňa bude vyhlásenie najrýchlejšieho parašutistu Slovenska. „Cieľom podujatia je priblížiť disciplíny a krásy parašutizmu širokej verejnosti. Event je výsledkom našej niekoľkomesačnej „práce po práci“ a zadosťučinením je pre nás spokojný návštevník. Budeme preto radi, ak prídete,“ povedala riaditeľka súťaže Linda Luptáková.

 

Vyhliadkový let

Aj tento rok pripravili organizátori bohatý program. ,,Každým rokom sa snažíme latku posunúť vyššie a návštevníkom ponúknuť atrakcie, ktoré spravia tento deň nezabudnuteľným. Pričom si stále držíme status podujatia so vstupom zdarma,‘‘ zdôraznila riaditeľka súťaže Linda Luptáková.

Okrem súťažných zoskokov sa predstavia aj famózni Očovskí bačovia. Návštevníci uvidia leteckú akrobaciu lietadla JAK 52, sólo akrobaciu vetroňa, či ďalšie letecké vystúpenia pilotov domáceho aeroklubu. Svoje umenie nám predvedú aj leteckí modelári. Počas celého dňa bude možnosť zakúpiť si a absolvovať vyhliadkový let lietadlom.

 

Návštevníci sa môžu tešiť na extrémne rýchle lety parašutistov tesne nad zemou. Zdroj: TASR / Duššan Hein

Bez peny to nejde

Tento rok bude podujatie obohatené aj o mnohé vystúpenia na zemi. Počas dňa akciu spestrí muzika a tanec FS Očovan, cyklotrialové vystúpenie jazdcov z klubu NovoCK Lučenec, cirkusová a bublinková ShowDeTom, či obľubená hasičská penová párty. ,,No a ako je už štandardom, na návštevníkov čaká chill-out zóna s dobrým jedlom a pitím, sedacie vaky, slnečníky, skákací hrad pre deti, jednoducho všetko pre pohodový rodinný deň,‘‘ uviedol organizátor Richard Šmondrk.

Zrušená akcia

Pre nepriaznivé počasie sa majstrovstvá nakoniec nekonali. Divákom, ktorí prišli podujatie podporiť aj napriek daždivému počasiu, sa organizátori poďakovali aspoň akrobatickou ukážkou. ,,Ráno o 9:00 to vyzeralo ešte tak, že príde len malá búrka. Potom sa však počasie zhoršilo, takže sme čakali do 12:00. Povedali sme si, že aspoň ako také malé poďakovanie ľuďom, ktorí tu boli a ktorí nás podporovali, tak sme urobili akrobaciu lietadla Yak – 52, ktorú lietal pilot Andrej Zeleň,” priblížila riaditeľka súťaže Linda Luptáková.

Majstrovstvá si podľa jej slov súťažiaci odskáču aj napriek zrušeniu sobotnej súťaže. ,,Zrejme to bude v týždni a nebude to sprístupnené verejnosti, nakoľko už nemáme toľko finančných prostriedkov, aby sme to mohli urobiť ako verejné podujatie po druhý raz,” dodala riaditeľka súťaže.

 

Galéria
Už po štvrtý raz najrýchlejší športovci zmerajú svoje sily v adrenalínovej parašutistickej disciplíne Canopy piloting. Zdroj: TASR / Pavol Funtál
Počas akcie nebude chýbať sprievodný program. Zdroj: TASR / Duššan Hein
Počas akcie návštevníci spoznajú najrýchlejšieho parašutistu. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa
Cieľom podujatia je priblížiť disciplíny a krásy parašutizmu širokej verejnosti. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa
Vstup na akciu je zdarma. Zdroj: TASR / Duššan Hein
Návštevníkov čaká aj chill-out zóna. Zdroj: TASR / Duššan Hein
navigate_before
navigate_next