Domáce Politika Kauzy Top

VIDEO Smer za Glváčom stále stojí. Pellegrini aj Kaliňák sa obuli do novinárov

Podpredseda NR SR Martin Glváč má situáciu vysvetliť najbližšie dni. Zdroj: SITA / Diana Černáková

BRATISLAVA – Vedenie Smeru-SD zatiaľ stojí za svojim človekom. Podpredsedu parlamentu Martina Glváča sa poprední predstavitelia strany dokonca zastávajú. Palicu nad ním zatiaľ nezlomil ani premiér Peter Pellegrini. Do obhajoby sa pred novinármi pustil aj bývalý minister vnútra a stále podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák. Obaja sa obuli do novinárov a do spôsobu informovania o vyšetrovaní dvojnásobnej vraždy.

 

Podpredseda parlamentu Martin Glváč čelí posledné dni tlaku kvôli komunikácii  s Alenou Zsuzsovou, ktorá je obvinená z objednávky vraždy Jána Kuciaka. Opozícia volá po jeho odchode z funkcie. Smer-SD však k žiadnym krokom nepristúpil. O aktuálnej situácii mali členovia vedenia diskutovať aj na dnešnom tradičnom pracovnom obede na centrále Smeru. Verdikt nezaznel. Strana svojmu človeku očividne dôveruje a problém v jeho konaní nevidí.

Premiér Peter Pellegrini sa práve naopak rozčúlil nad prístupom novinárov. Podľa neho je “nenormálne, čo sa tu deje”, keď sa z vyšetrovacieho spisu stala vec verejná. Ako predseda vlády sa ostro ohradil voči spôsobu, ako sa narába s informáciami, ktoré majú byť súčasťou vyšetrovacieho spisu. „Toto, čo sa tu deje, ja normálne otváram oči a nechcem sa k tomu viac vyjadrovať. Nemôžem vyjadriť spokojnosť, že zo spisu vychádzajú informácie von, pomaly sa vražda vyšetruje na ulici, kde sa bojím ako predseda vlády, či nemôže byť marené vyšetrovanie. Sú to informácie, ku ktorým nemám prístup ani ja ako predseda vlády, ani ministerka Saková,“ vyhlásil Pellegrini.

Exminister vnútra sa rozčúlil nad novinármi. Zdroj: Glob.sk/Dávid Duducz

Zopakoval, že Glváč ho o komunikácii so Zsuzsovou informoval a chystá sa tak urobiť aj verejne. “Nechajte mu ešte chvíľu čas,” povedal premiér. Svojho kolegu sa istým spôsobom zastal. Glváč totiž nebol jediný politik, ktorý udržiaval kontakt s obvinenou ženou. „Nemôžem tolerovať, ako predseda vlády, že budeme na pranier brať len jedného zo všetkých tých kontaktov tejto slečny. Pretože máme tu bývalého poslanca NRSR ktorý dnes zastupuje rodičov zavraždeného a tam tá komunikácia bola zvláštna. Pán Lipšic povedal, že nie je pravdivá, ale to mohol, povedať aj pán Glváč,“ dodal Pellegrini.

Na stranu Glváča sa postavil aj podpredseda Smeru a exminister vnútra Robert Kaliňák. Aj podľa neho vyvolávajú vášne iba novinári. Celú kauzu Glváča so Zsuzsovou považuje za hon bulváru. To, o čom a akým spôsobom spolu komunikovali, je vraj súkromná záležitosť. “Vy máte chuť niekoho ťať do živého,” uviedol novinárom pred centrálou Smer. Novinári podľa neho informujú v tejto veci jednostranne. To, že Glváč nevysvetlil, prečo a o čom si so Zsuzsovou písal, považuje za normálne. “Odveký spor medzi novinárom a politikom je, že vy sa pýtate a politici nevysvetľujú,” dodal žoviálne už exposlanec.

VIDEO: Kaliňák viní novinárov, nie Glváča