Regióny Banská Bystrica Top

VIDEO SMUTNÁ SPRÁVA Zomrela obľúbená SPEVÁČKA: Jej hlas STÍCHOL po boji s ťažkou chorobou

sviečka, úmrtie, smrť

DETVA – Folkloristov zasiahla smutná správa. Na večnosť odišla speváčka a vedúca ženskej speváckej skupiny FS Detva Anna Klimová. Svojim spevom a piesňami rozdávala radosť iným. Nezabudnuteľný je jej nádherný hlas. Navždy stíchol po boji s ťažkou chorobou, speváčka sa dožila 66 rokov.

Smúti Detva a folkloristi, ktorí boli pre speváčku druhou rodinou. „Jej odchodom stráca veľa. Dotĺklo jej dobré srdiečko, umĺkol hodvábny hlas,“ vzdáva úctu speváčke Anna Ostrihoňová. Ako sa ďalej píše na stránke mesta Detva: „Pán Boh jej nadelil do vienka vzácny dar – krásny hlas. Keď zaspievala, každého očarila. Toto drobné žieňa vynikalo nie silou hlasu, ale jeho farbou a citom pre pieseň.“ Speváčka obľubovala lyrické a baladické piesne. Ctila si tradíciu, v jej prejave sa snúbila skromnosť so speváckym majstrovstvom. „Odišla vzácna speváčka s úžasným hlasom, ktorý každému vždy pohladil dušu, odišla skromná, úprimná, úžasná žienka, láskavá k ľuďom,“ spomína na speváčku Darina Labáková.


Anna Klimová sa venovala nielen sólovému spevu a účinkovaniu s ľudovou hudbou Jara Hazlingera. Založila a dlho viedla aj ženskú spevácku skupinu folklórneho súboru Detva. Taktiež bola dlhoročnou aktívnou členkov Zboru pre občianske záležitosti Človek človeku v Detve. Vystupovala na množstve slávností či spoločenských a kultúrnych podujatiach. „Ľudová pieseň jej robila život krajším, a ona sama svojim spevom a piesňami rozdávala radosť iným,“ dodáva Anna Ostrihoňová.