Spoločnosť Zahraničné Top

VIDEO V Pakistane sa zrútilo dopravné lietadlo Airbus A320 so 100 pasažiermi

Hasiči zasahujú po zrútení dopravného lietadla spoločnosti Pakistan International Airlines (PIA) v obývanej oblasti pri pakistanskom meste Karáči na juhu krajiny v piatok 22. mája 2020. Zdroj: TASR / AP

ISLAMABAD – Haváriu dopravného lietadla, ktoré sa v piatok zrútilo pri pakistanskom meste Karáči, neprežil nikto zo 107 osôb na palube. Medzi obeťami je 99 pasažierov a osem členov posádky. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na starostu mesta Karáči.

 

Lietadlo typu Airbus A320 štátnej leteckej spoločnosti Pakistan International Airlines (PIA), ktoré smerovalo do Karáči na juhu krajiny z výchopakistanského mesta Láhaur, sa zrútilo do obývanej oblasti tesne pred pristátím a pri páde poškodilo množstvo domov.

Údaje o prípadných obetiach na zemi neboli bezprostredne známe.

Na mieste nešťastia prebiehajú záchranné práce, pri ktorých pomáha armáda i polícia.

Podľa pakistanského leteckého úradu pilot lietadla vyslal núdzový signál s tým, že došlo k zlyhaniu jedného z motorov, a pred haváriou uskutočnil dva alebo tri pokusy o pristátie.

Zdroj: YouTube

Obývaná oblasť pri Džinnáhovom medzinárodnom letisku, známa ako Model Colony, je chudobnou a preľudnenou štvrťou. K incidentu došlo iba niekoľko dní po tom, ako Pakistan začal po koronavírusovej kríze obnovovať prevádzku komerčných letov.