Spoločnosť Domáce Top

VIDEO Veľká noc bude pestrá. Televízie ponúknu filmové trháky a exluzívne premiéry

Po strnisku bosý. Zdroj: csfd.cz / Bioscop Dagmar Vyhnálková

BRATISLAVA – Sviatky plné oddychu a rodinnej pohody sa nezadržateľne blížia. Aj tento rok televízie na Veľkú noc prinesú bohatý program s pestrou dávkou skvelých filmov. Tešiť sa môžete na premiéry, dokumenty, ale aj rozprávkové tituly. Glob.sk vám prináša prehľad tých najväčších filmových highlightov.

 

Jednotka

Počas veľkonočných sviatkov v slovenskej premiére odvysiela Jednotka film Jana Svěráka Po strnisku bosý. Príbeh opisuje, ako sa žilo v období okupácie a čo bolo pred Obecnou školou. Diváci sa môžu tešiť aj na viacero rozprávkových titulov. V premiére to bude koprodukčná rozprávka Keď draka bolí hlava, tiež Jednotka uvedie Jak se budí princezny a českú rozprávku Třetí princ. Počas štyroch sviatočných dní, pripravila televízia do vysielania aj rozprávky bratov Grimmovcov. ,,Najznámejšie a najkrajšie rozprávky na svete sú od Bratov Grimmovcov. Nové televízne spracovanie ešte pridalo na ich kráse,” napísala televízia na svojej internetovej stránke.

Pre veriacich Jednotka sprostredkuje priamy prenos z Pašiových služieb Božích na Veľký piatok zo Sabinova. Vo sviatočnom duchu sa ponesie aj dvojdielny film Pavol VI. – Pápež v búrlivých časoch. V priamom prenose bude už tradične vysielať televízia Veľkonočnú sv. omšu z Námestia sv. Petra vo Vatikáne s požehnaním mestu a celému kresťanskému svetu Urbi et Orbi, ktorú bude celebrovať pápež František.

Dvojka

Na Dvojke budú dominovať najmä premiérové dokumenty a hudba. Divákom televízia ponúkne dve premiéry – road movie režiséra Ladislava Kaboša s názvom Kapela. Predstaví Gypsy Band Lomnické Čháve na ceste za lepším životom a hudobný dokument Život na živo – Jana Kirschner. ,,V réžii Juraja Johanidesa prináša príbeh obľúbenej speváčky na pozadí hudby z projektu Moruša čierna,” uviedla RTVS.

Priaznivci populárnej hudby si tiež prídu na svoje. Čaká ich koncert Tomáša Klusa na podujatí Mosty Gesharim. Diváci si budú môcť pozrieť najnovšie predstavenie obľúbeného Slnečného cirkusu: Toruk – prvý let.

Sviatočnú atmosféru a posolstvo Veľkej noci podčiarkne film Biblia: Genesis, pôvodný dokument Katedrála svätého Martina – Spišská kapitula a francúzska dokumentárna snímka Mont Saint Michel – zázrak pod drobnohľadom. Diváci si budú môcť pozrieť tiež priamy prenos z Krížovej cesty z rímskeho Kolosea.

Markíza

Komerčná televízia Markíza pripravila najžiadanejšie megahity, ale aj veľkonočné premiéry – Angry Birds vo filmeInferno.  Je to strhujúci triler nakrútený podľa rovnomenného svetoznámeho bestselleru z pera Dana Browna, ktorý je po Anjeloch a démonoch, Da Vinciho kóde a Stratenom symbole už štvrtou časťou slávnej knižnej série. Profesor Robert Langdon sa zobudí na nemocničnom lôžku vo Florencii a nepamätá si nič, čo sa odohralo za posledných niekoľko dní. Jeho život je v ohrození a všetko závisí od toho, či dokáže rozlúštiť najťažšiu hádanku svojho života.

Markíza nezabúda ani na rozprávky a rodinné filmy. Pre divákov si pripravila film Najsilnejšie puto, rodinné komédie Andílek na nervy, Hop alebo tiež komédiu Susedia na odstrel.

 

Angry Birds vo filme. Zdroj: markiza.sk

JOJ

Televízia JOJ počas veľkonočných sviatkov odvysiela premiérovo filmy: Pes roc(ku)Stávka na nevestuDomov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti. Vďaka tajomným stopám a indíciám, ktoré zanechal jeho milovaný dedko, Jake spoznáva nové svety a v časopriestore objaví zázračné miesto, známe ako sirotinec slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti. Nie je to však pokojné a bezpečné sídlo. Jake spozná jeho obyvateľov s podivnými schopnosťami a zároveň aj ich strašných nepriateľov, ktorí chcú ich vlastnosti získať. Jake zistí, že aj on je výnimočne nadaný, a svojim novým priateľom môže nielen pomôcť, ale dokonca im zachrániť život.

Jojka si pre divákov pripravila aj filmovú klasiku, nestarnúcu rozprávku o princovi v žalári, smutnej princeznej a dvoch intrigánskych poradcoch, ktorí vedeli viac než všetci ostatní – Šíleně smutná princezna. Nebude chýbať ani veľký ľúbostný príbeh Leonarda DiCapria a Kate Winsletovej na pozadí najväčšej námornej katastrofy v histórii ľudstva – Titanic.

Televízia myslí aj na najmenších. V premiére uvedie animované rozprávky Doba ľadová : Mamutí treskKung Fu Panda 3.

 

Galéria
Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti. Zdroj: csfd.cz / 20th Century Fox
Šíleně smutná princezna. Zdroj: csfd.cz / Filmové studio Barrandov
Titanic. Zdroj: csfd.cz / 1997 Paramount Pictures and Twentieth Century Fox
Keď draka bolí hlava. Zdroj: csfd.cz / Bohemia MP
Jak se budí princezny. Zdroj: csfd.cz / Filmové studio Barrandov
Inferno. Zdroj: markiza.sk
Susedia na odstrel 2. Zdroj: markiza.sk
Najsilnejšie puto. Zdroj: markiza.sk
Hop. Zdroj: csfd.cz / Universal Pictures
Andílek na nervy. Zdroj: markiza.sk
navigate_before
navigate_next