Spoločnosť Zahraničné

Vo Francúzsku sa zrútili dve budovy, hlásia zranených

V Francúzsku sa zrútili dve budovy. TASR/ AP

Marseille – Najmenej dvoch zranených si v pondelok vyžiadalo zrútenie dvoch budov v centre mesta Marseille na juhu Francúzska. Podľa médií sú zranenými osobami náhodní okoloidúci. Ich zranenia sú ľahké.

S odvolaním sa na policajnú prefektúru regiónu Bouches-du-Rhône o tom informovala televízia France 3. Televízia BFM TV uviedla, že zrútenie hrozí aj ďalšej budove v ulici.

Dejisko nešťastia, ulicu Rue d’Aubagne, polícia úplne uzavrela. Na miesto povolali 41 hasičov, 18 áut a dva špecializované tímy so psami – s úlohou preveriť, či pod ruinami nie sú ľudia. Podľa správcu bytových domov bolo v objektoch 12 bytov.

Oblastná prefektúra zverejnila na Twitteri fotografie, ktoré ukazujú, že z budov zostala iba kopa sutín a drevených trámov. Ľudí v okolí vyzvala, aby sa miestu udalosti blízko marseillského Starého prístavu vyhýbali a uľahčili prístup zasahujúcim zložkám.

Starostka danej mestskej časti Sabine Bernasconiová uviedla, že objekty boli v zlom stave a úrady nariadili vysťahovanie obyvateľov. Nemohla však vylúčiť možnosť, že sa nejaké osoby zdržiavali vnútri ilegálne.

Galéria
Vo Francúzsku sa zrútili dve budovy. TASR/ AP
Vo Francúzsku sa zrútili dve budovy. TASR/ AP
Vo Francúzsku sa zrútili dve budovy. TASR/ AP
navigate_before
navigate_next