Vo viac ako 20 obciach na Slovensku sa v sobotu konajú doplňujúce voľby. Zvolia si v nich svoji zástupcov?

BRATISLAVA – Obyvatelia 24 miest a obcí si v sobotu opäť volia primátora, starostov či komunálnych poslancov. Konajú sa v nich doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí. Volebné miestnosti sú otvorené od 7.00 h, voliči môžu hlasovať do 22.00 h.

V Nemšovej sa bude voliť primátor aj poslanec, v Kline nad Bodrogom starosta aj poslanci. Poslanca či poslancov budú voliť v obci Kráľov Brod, Diaková, Liešno, Rudno, Komjatná, Šoltýska, Dubno, Lipovec, Lúčina, Miroľa, Stratená a Trnávka.

Starosta sa bude voliť v obciach Zemianska Olča, Lysica, Nandraž, Brusník, Jánovce, Svinia, Tichý Potok, Žehňa, Rakovnica a Prakovce. Doplňujúce voľby sa vyhlasujú, ak sa v niektorej obci nekonali, alebo ak zanikol mandát poslanca či starostu bez náhradníka. Zákon tiež stanovuje, že voľby sa zopakujú, ak ich vyhlásil Ústavný súd SR za neplatné.

Viac o téme: Brusník, Diaková, doplňujúce voľby, Dubno, Jánovce, Klin nad Bodrogom, Komjatná, komunálne voľby, Kráľov Brod, Liešno, Lipovec, Lúčina, Lysica, Miroľa, náhradník, Nandraž, Nemšová, poslanci, Prakovce, Primátor, Rakovnica, Rudno, Šoltýska, starosta, Stratená, Svinia, Tichý Potok, Trnávka, Ústavný súd, voľby, Žehňa, Zemianska Olča

Súvisiace články