Vo viedenskom parku našli uškrtené dievča. Podozrivým je mladý Sýrčan

VIEDEŇ – Rakúski vyšetrovatelia podozrievajú 19-ročného Sýrčana zo zabitia o tri roky mladšieho dievčaťa, ktoré našli v nedeľu „zjavne uškrtené“ v parku vo Viedenskom Novom Meste (Wiener Neustadt). Mladík, ktorého medzičasom zadržala polícia, sa k činu priznal, uviedla v pondelok tlačová agentúra APA s odvolaním sa na vyjadrenie prokuratúry.

Príčina smrti vyšla najavo po vykonaní pitvy na tele obete, ktoré našlo „viacero osôb“ v húštine, kde bolo navyše prikryté lístím a vetvami. Nemenovaného sýrskeho azylanta, bývalého priateľa mŕtveho dievčaťa, ktorého podobizeň zverejnili v médiách, sa podarilo zadržať v noci na pondelok vo viedenskej štvrti Favoriten.

Príbuzní tínedžerky uviedli, že v noci na nedeľu sa nevrátila domov po tom, ako sa odišla zabávať do nočných podnikov.

Tínedžerka sa nevrátila v noci na nedeľu domov. (FB)

Prokuratúra vo Viedenskom Novom Meste v pondelok potvrdila, že už v decembri podávala návrh na trestné stíhanie zadržaného Sýrčana, a to pre údajné sexuálne obťažovanie a spôsobenie telesnej ujmy. Bolo tiež voči nemu vedené konanie o odobratí azylovej ochrany, ktoré však ešte vlani zastavili, uviedol pre APA hovorca ministerstva vnútra Christoph Pölzl s tým, že v pondelok došlo k jeho obnoveniu.

Starosta Viedenského Nového Mesta Klaus Schneeberger vyjadril predpoklad, že víkendovému násilnému činu bolo možné zabrániť, ak by konanie voči Sýrčanovi pokračovalo, z čoho je „smutný a rozhnevaný zároveň“. „Ak sa nejaký žiadateľ o azyl dopustí v Rakúsku trestného činu, musí byť vyhostený,“ zdôraznil.

Viac o téme: azyl, migrant, Rakúsko, Sýrčan, uškrtenie, Viedeň, vražda

Súvisiace články