Regióny Prešov Vysoké Tatry

Vo Vysokých Tatrách našli smrť dvaja muži. Jeden skolaboval, skialpinista narazil do prekážky

Horskí záchranári dvom mužom, žiaľ, už pomôcť nedokázali. ZDROJ: FB/HZS

VYSOKÉ TATRY – Dnes popoludní zasahovali záchranári Horskej záchrannej služby na dvoch rôznych miestach vo Vysokých Tatrách. V oboch prípadoch sa im však životy zachrániť nepodarilo. O nešťastiach informuje Horská záchranná služba na sociálnej sieti.

 

V prvom prípade ich zavolali na pomoc 67-ročnému slovenskému turistovi, ktorý skolaboval na turistickej ceste, vedúcej do Starej Lesnej. Muža sa však zachrániť nepodarilo. Jeho telo odovzdali záchranári príslušníkom Policajného zboru a pohrebnej službe po prevoze do márnice v Novom Smokovci.

Ešte počas prebiehajúceho zásahu boli opätovne upovedomení o zásahu na Štrbskom plese. “Na zjazdovke bolo ohlásené bezvedomie 43-ročného českého skialpinistu, ktorý nezvládol jazdu a vrazil do prekážky pod snehom,” spresňujú záchranári.

Na miesto smerovala posádka leteckých záchranárov z Popradu s lekárom na palube aj posádka pozemných záchranárov. Pri záchrannej akcii asistovali aj príslušníci Horskej záchrannej služby. Aj táto kardiopulmonálna resuscitácia dopadla, žiaľ, neúspešne. Mužove telo bolo odovzdané polícií a pohrebnej službe.