Regióny Žilina Banská Bystrica

VODIČI, POZOR! Cesta do Vysokých Tatier je UZAVRETÁ: Hodinové KOLÓNY sa tvoria na viacerých miestach

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

ŽILINA/BANSKÁ BYSTRICA – V Žiline a pred Ružomberkom sa vo štvrtok poobede tvoria kolóny. Informuje o tom Zelená vlna RTVS na sociálnej sieti.

 

V Žiline na Ľavobrežnej ulici v smere na Martin je zdržanie 80 minút. Na Nemocničnej ulici si vodiči postoja takmer hodinu. V oboch smeroch podľa Zelenej vlny stoja už na Mostnej ulici. Na celej trase Žilina – Strečno – Vrútky je v oboch smeroch kolóna, zdržanie je do desať minút.

Na vjazde do Ružomberka z Hubovej hlásia vodiči takmer hodinovú kolónu. Z Ivachnovej je zdržanie 20 minút. Vodiči musia počítať so zdržaním aj medzi Spišským Štiavnikom a Hôrkou pri železničnej stanici. Zrazili sa tam tri autá.

Zelená vlna upozorňuje aj na skrížený autobus pred Vysokými Tatrami v smere z Popradu. Policajti cestu obojsmerne uzavreli. Uzavretý pre všetku dopravu je aj horský priechod Úhornianske sedlo. Uviazlo tam viacero osobných aj nákladných áut vrátane posýpača. Na horskom priechode Donovaly husto sneží a je tam znížená dohľadnosť. Podľa Zelenej vlny tam nestačí denné svietenie.