Regióny Domáce Spoločnosť

Vodiči sa musia mať na pozore, horský priechod Donovaly je pre nákladné vozidlá uzatvorený

Zdroj: pixabay.com

BANSKÁ BYSTRICA – Horský priechod Donovaly je uzatvorený pre vozidlá s dĺžkou nad desať metrov, dôvodom je silné sneženie. Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk upozorňuje aj na poľadovicu, ktorá je hlásená na vozovkách ciest v okresoch Kežmarok, Stará Ľubovňa, Žiar nad Hronom a na Orave.

Cestári upozorňujú vodičov aj na mrznúce mrholenie v okresoch Stará Ľubovňa a Svidník. Pre silné sneženie je obmedzená viditeľnosť na 50 metrov v oblastiach Šturec, Uľanka, Donovaly a na 100 metrov v Lučatíne. Pre silný dážď je obmedzená viditeľnosť na 100 metrov v oblastiach Nová Bystrica, Nitrianske Pravno, Voznica, Hliník nad Hronom, Žarnovica, Vlčkovce, Zálužie, Nitra, Sliač, Hronský Beňadik a Ladomerská Vieska. Hmla s dohľadnosťou do 100 metrov je v lokalitách Banská Štiavnica a Kremnica.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý. Na R1 Žiar nad Hronom – Banská Bystrica, R2 Zvolen – Kriváň a R2 Budča – Zvolen sa nachádza vrstva čerstvého snehu do jedného centimetra. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska sa na vozovkách môže nachádzať vrstva zľadovateného, utlačeného až čerstvého snehu do troch centimetrov.

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na horskom priechode Besník, Čertovica a Fačkov sa na vozovke nachádza vrstva kašovitého snehu do dvoch centimetrov a na horskom priechode Šturec, Donovaly a Zbojská čerstvý sneh do troch centimetrov.

Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), horský priechod Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), horský priechod Šútovce (cesta III/1774). Horský priechod Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 tony.