Župné voľby Top

VIDEO Volebný podvod! Krajcer odhalil tajomstvá svojich súperov

BRATISLAVA – Veľkí favoriti podvádzajú už teraz! Také bolo posolstvo jedného z kandidátov na bratislavského župana Daniela Krajcera, ktorý sa do svojich rivalov pustil v predvolebnej relácii RTVS.

Krajcer vysvetľuje, že ak niekto podvádza pri financovaní svojej kampane, tak rovnaký bude aj ako župan. „A musím povedať, že sú medzi nami niektorí kandidáti, ktorí už teraz podvádzajú,“ tvrdí exminister kultúry. Kritizoval zároveň aj súčasného župana Freša, na ktorého účtu dlho svietili hodnoty blížiace sa nule či dokonca mínusu.

Ftáčnik? Vyzerá to vraj ako práčka

Nitku suchú nenechal ani na ďalšom favoritovi, exprimátorovi Bratislavy Milanovi Ftáčnikovi. Jeho kampaň označil za niečo, čo vyzerá ako práčka. „Najviac peňazí na vašu kampaň dáva človek, ktorý zároveň tieto peniaze z vášho účtu vyberá, pretože vám robí kampaň cez svoju firmu,“ upozornil Krajcer.

Dano Krajcer – ÁNO

VEĽKÝ VOLEBNÝ PODVOD! Ako moderátor a redaktor som vždy stál na strane ľudí a nekompromisne a pravdivo som poukazoval na problémy a nešváry. Snažil som sa o to aj ako minister Radičovej vlády….

Ftáčnik sa v stanovisku bránil, že obvinenia Krajcera sú neopodstatnené. „Do kampane som vložil svoje úspory vo výške 25-tisíc eur, na kampaň mi prispel zo svojich osobných zdrojov Radovan Grohol vo výške 20-tisíc eur. Prispel ako môj podporovateľ, lebo sa poznáme a aj preto som si vybral na realizáciu kampane agentúru, v ktorej je spolumajiteľom,“ vysvetľoval Ftáčnik.

„Všetci darcovia sú v zmysle zákona zverejnení na mojom transparentnom účte, odo dňa, keď som ohlásil kandidatúru 24. 3. 2017. Rovnako tam zverejňujem výdavky, a to na tzv. oboznamovaciu kampaň od marca do konca júna a tiež na oficiálnu kampaň od 28. 6. doteraz,“ dodal.

Vrcholom Kusý

Vrcholom však podľa neho je starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý a jeho „najnákladnejšia kampaň v histórii Slovenska, čo sa týka župných volieb“. Už teraz je vraj z Krajcerových slov zrejmé, že Kusý prekročil 250-tisícový limit a porušil zákon. Problémom je podľa politika strany SKOK! aj fakt, že Kusý vraj na rovinu nehovorí, kto stojí za jeho kampaňou.

„Hovorí totiž, že to platí zo svojich úspor, respektíve úspor svojej rodiny. Pán Kusý nie je bohatý človek a ja v tomto súhlasím s Richardom Sulíkom, že tento prípad financovania kampane nám tu pripomína istého politika – Radoslava Procházku,“ myslí si Krajcer.

Daniel Krajcer a Rudolf Kusý – FB / Dano Krajcer – ÁNO

Blíži sa deň závislosti?

Kusý sa ku Krajcerovým slovám vyjadril až v stanovisku po relácii. Tvrdí, že kampaň si od začiatku financuje najmä z vlastných úspor a z príspevkov od rodiny a rodinných priateľov. „Všetky príspevky a dary sú zverejnené na mojom transparentnom účte,” vyjadril sa Kusý.

„Preto chcem aj na základe tohto povedať, že hrozí v tejto kampani a v týchto voľbách veľký volebný podvod,“ povedal Krajcer a dodal, že pokiaľ ani jeden z trojice spoľahlivo nevysvetlí, kto a ako financuje ich kampaň, 4. novembra nastane deň závislosti. „A to závislosti na peniazoch nejasného pôvodu,“ uzavrel.

Autor: ph, SITA, Foto a Video: FB /Dano Krajcer – ÁNO